Штипските пчелари бараат прогласување на елементарна непогода

4 копии

Штипските пчерали бараат од Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство да се прогласи елементарна непогода поради редуцирањето на пчелните ...
| | веќе видена | слични
7 копии

09.08.2017 Сведоци сме дека по маркетите се продава мед со многу ниска цена отколку што го продаваат пчеларите од Источна Македонија. Истиот е со сомнителен ...
| | веќе видена | слични

Поради неповолните временски услови оваа година е катастрофална за пчеларите, а количините на мед по кошница ќе бидат многу мали. Но, дали тоа ќе влијае на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Веднаш по празникот на револуционерната борба, ќе се интензивира распитот на учесниците во крвавите собраниски инциденти од 27-ми април, велат за Телма извори ...
сите 202 | | | веќе видена

Канцеларијата на народниот правобранител од утрово, откако се отворени линиите за пријавување изборни нерегуларности, добила 20-ина повици од граѓани. Кога ...
сите 73 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 158 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Карпош Стевчо Јакимовски вчера во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите на архивата ...
сите 190 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 401 | | | веќе видена

Победуваме за модерно и напредно Скопје, за Скопје каде има соживот и почитување, за солидарно Скопје. За Скопје кое се развива и Скопје кои нуди можости за ...
сите 57 | | | веќе видена

Во првиот круг од локалните избори во Република Македонија се случија низа неправилности, за кои сведочат огромниот број на приговори кои беа поднесени до ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штипските пчелари бараат прогласување на елементарна непогода

Од:
До кого (е-маил):
Порака: