Трагедијата на еврото

За прв пат во човековата историја 19 европски нации се откажаа од сопствената валута за да користат заедничка валута. Ова се сметаше за круната на децениските ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Претседателот на Европскиот совет Доналд Туск и претседателот на Европска комисија Жан-Клод Јункер побараа од Велика Британија да се изјасни за намерите откако ...
сите 202 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 624 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трагедијата на еврото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: