Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите


9 копии

Пазарџиите викендов работеа на пазарите откако од владејачката СДСМ изјавија дека ги одложуваат до 1 септември измените во Законот за зелените пазари, според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот закон ги остави полупразни и тезгите на градскиот пазар во Делчево. Пазарџиите во општината која стана „Гевгелија на Истокот“ не знаат што ќе прават и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

СДСМ со внимание ги следи реакциите кои произлегоа од законските измени што ги засегаат граѓаните кои остваруваат трговска дејност на пазарите. Затоа, ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката група на СДСМ ќе бара одложување на спроведувањето на Законот за пазари, откако пазарџиите вчера ги оставија празни тезгите. До носењето на новите ...
| | веќе видена | слични

Затоа, пратеничката група на СДСМ ќе бара и ќе се залага за одложување на спроведувањето на  измените, со цел да се овозможи време засегнатите страни да дојдат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По протестот на пазарџиите што се одржа вчера пред Собранието, СДСМ соопшти дека ќе бара одложување на законските измени за пазарџиите.„Пратеничката група на ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката групана СДСМ ќе бара одложување на Законот за пазарџии. Од владејачката партија велат дека се залагаат за одложување на спроведувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 286 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Демократски сојуз: Да се послуша гласот на пазарџиите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: