Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за пратеничкиот мандат на Никола Груевски


Претседателот на мандатно – имунитетната комисија Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за одземање на пратеничкиот мандат на поранешниот премиер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка, ова денеска од пеед Собранието го истакна Сергеј Попов од ВМРО-ДПМНЕ.-Се редат само ...
| | веќе видена | слични

Сергеј Попов, член на Извршниот комитет на УМС на ВМРО-ДПМНЕ, денеска симболично пред Собранието остави килограм брашно, по аферата со објавување на телефонски ...
| | веќе видена | слични

Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат убаво, истакна денеска во изјава за медиумите, Сергеј Попов, член на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Помина цела една недела, а Павле Богоевски не си дава оставка. Се редат само образложенија што е тоа „пола” што Павле си го нарачува да му го спремат „убаво”. ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од владините редови,Павле Богоевски, како претседател на собраниската Комисија за мандатно-имунитетни работи, одлучи да се одложи комисиската ...
| | веќе видена | слични

Седницата за одземање на мандатот на пратеникот Никола Груевски не е одложена, од едноставна причина што таа не ни била закажана, вели за 1ТВ претседателот на ...
| | веќе видена | слични

4 години од опозицискиот протест пред Владата, дел од „шарените револуционери“, но и тогашни опозиционери, а денеска функционери, кои се колнеа во паролата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Иранскиот министер за надворешни работи, Мохамед Џавад Зариф, го обвини советникот за национална безбедност на САД Џон Болтон за заговор за започнување војна ...
сите 277 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на денешната 103. седница на Собранието, на која се расправа по реконструкцијата на Владата, го повлече предлогот во исто време да биде и ...
сите 295 | | | веќе видена

Со повратот на 15 отсто од ДДВ, државата за првпат враќа пари директно кај граѓаните, велат од Социјалдемократскиот сојуз на Македонија преку соопштение.Со ...
сите 251 | | | веќе видена

Новите американски санкции против Иран се контрапродуктивни и дестабилизирачки, изјави рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тој порача дека ...
сите 61 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Павле Богоевски ќе ја води комисиската расправа за пратеничкиот мандат на Никола Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: