По скандалот со снимката: Богоевски бара да се одложи расправата за маддатот на Груевски


Павле Богоевски, пратеник и претседател на собраниската Комисија за мандатно имунитетни работи кој се најде на мета на скандал по снимката која излезе за него, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СДСМ денеска попладне ќе одржи Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања. Како што се договорија на последната лидерска средба ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владејачката СДСМ во неделдата попладне ќе одржи седница на својот Централен одбор на кој се очекува да стане збор за најавените разрешувања од челните функции ...
| | веќе видена | слични

Во седиштето на СДСМ денеска попладне се очекува седница на Централниот одбор на партијата на кој треба да се расправа за кадровските промени во партиските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Промени на дел од партиските кадри, но и на оние во извршната власт, за ова се очекува да се расправа но и да се донесат одлуки на на денешната седница на ...
| | веќе видена | слични

За утре е закажана седница на Централниот одбор на владејачкиот Социјал демократски сојуз, се очекува промени на партиски кадри и кадри од извршната власт. ...
| | веќе видена | слични

Во очи на Централниот одбор на СДСМ кој е закажан за утре Телевизија 21 пренесува дека на дневен ред покрај разрешувањата на партиските претседатели на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Група пратеници предлагаат да се формира Анкетна комисија во Собранието, за утврдување на прекршување на законите и злоупотреба на работењето во СЈО, која ќе ...
сите 608 | | | веќе видена

Станува збор за случајот „Монструм“, кој од државното премина во рацете на СЈО. Него го застапуваа обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски. Државниот ...
сите 553 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на гостувањето во „360 Степени“ на Алсат-М, тврдеше дека никогаш не кажал дека додека премиерот Зоран Заев е ...
сите 231 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот, што под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ е најавен за утре на хелиодромот на ...
сите 169 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари од Алијансата за Албанците во општинскиот Совет ја презеде контролата од СДСМ и ДУИ.Нов претседател на Советот на ...
сите 79 | | | веќе видена

Врската меѓу двајца припадници на ист хороскопски знак може да биде или совршена, или вистинска катастрофа. Секако дека нема двајца идентични припадници на ...
сите 163 | | | веќе видена

ВМРО ДПМНЕ предлага да се формира Анкетна комисија која што ќе има задача да истражи како се трошеле парите во изминатите четири години во Специјалното јавно ...
сите 281 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

По скандалот со снимката: Богоевски бара да се одложи расправата за маддатот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: