Екологијата во фокусот на деветтото Патувачко кино на „МакеДокс“

Со патувачкото магаренце сме пропатувале многу, ни се отвориле многу врати, а веруваме дека и ние сме подотвориле доста. На нашето платно се прикажуваат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во рамките на програмата на шестото издание на фестивалот „ДримОН“ на 25 јули во Домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, со почеток во 22 часот, ќе ...
| | веќе видена | слични

Патувачкото кино на „МакеДокс“ стигна до последната станица на своето деветто патешествие со прикажување документарни филмови, оваа година во Струшкиот регион. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Испечатени фотографии на лица од документарен филм….Толку понеле со себе ентузијасти од Австрија, Германија, Франција па и Финска, кога одлучиле да дојдат во ...
| | веќе видена | слични

Во романтичниот амбиент на струшкото село Радожда, веќе десетина дена престојува екипата на Патувачкото кино „Македокс“, кое годинава организира осум проекции ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред проекцијата на документарните филмови во Октиси, екипата на „МакеДокс“ со помош од голем број дечиња од селото направија еко-акција за чистење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 466 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Екологијата во фокусот на деветтото Патувачко кино на „МакеДокс“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: