Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, загриженоста ни се зголеми


6 копии

По брифингот со Коѕијас интензивирана е нашата загриженост, вели одговорниот за надворешна политика во опозициската Нова демократија, Јоргос Кумуцакос, по ...
| | веќе видена | слични

Македонија нема подобра алтернатива од евроатлантските интеграции, вели националниот координатор за НАТО Стево Пендаровски, според кого македонската страна ...
| | веќе видена | слични
2 копии
9 копии

Уставна ревизија, справување со иредентизмот и прашањата поврзани со идентитетот, се предусловите за постигнување договор, според лидерот на грчка опозициска ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уставна ревизија, справување со иредентизмот и прашањата поврзани со идентитетот, се предусловите за постигнување договор, порача лидерот на грчка опозициска ...
| | веќе видена | слични

На денешната средба и прес-конференција со странските дописници во Грција, одговарајќи на прашањето на дописничката на МИА од Атина, Мицотакис ги повтори ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев во изјава за медиумите пред Основниот суд Скопје 1, за денешната средба во Охрид помеѓу министрите за надворешни работи на Македонија и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Грчкиот заменик министер за надворешни работи, Јанис Аманатидис, во интервју за грчкото радио „Реалфм“ изјави дека бараат комплетно решение за сите прашања, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Партиите кои поднесоа кандидатури за предвремени избори за градоначалници на Охрид, Ново Село и Дебар, денеска во ДИК со жрепка ги добија редните броеви под ...
сите 155 | | | веќе видена

Павле Давков, син на професорката Гордана Силјановска Давкова, актуелен кандидат за претседател од ВМРО ДПМНЕ, бил избран во два мандати во Управниот одбор на ...
сите 155 | | | веќе видена

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 47 | | | веќе видена

Француските власти го истражуваат случајот околу постарата жена, учесник на протестот на „Жолтите елеци“ која заработи повреди во налетот на полициските сили ...
сите 89 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кумуцакос: По брифингот со Коѕијас за името, загриженоста ни се зголеми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: