Во Милан незадоволство од повредите

Потретседателот на Милан, Адриано Галијани е незаодоволен од состојбата со повредите во италијанскиот шампион особено со честите повреди на Александре Пато во изминативе две сезони. Галијано на состанок ги повикал првиот тренер на тимот, Масимилиано Алегри, фитнес тренерот и наделжните за здравјето на фудбалерите во тимот и побарал објаснување зошто Пато во првите две сезони немал никакви проблеми а потоа веќе две сезони постојано се соочува со болки во мускулите. Исто така, Галијани се заинтересирал и за повредите на стандардните првотимци Ибрахимовиќ, Таиво, Фламини и Робињо. Покрај проблемите, Галијано е убеден на нови успеси по опоравувањето на повредените фудбалери.
| | веќе видена | слични

Постојаните повреди на Бразилецот го разочаруваат потпретседателот на Милан, кој сепак се надева дека Пато набргу ќе се врати на теренот и во старата форма. На Адријано Галијани не му е јасно како Пато во изминативе неколку сезони толку често се повредувал. Причина за ваквиот став на потпретседателот на шампионот на Италија лежи во тоа што Бразилецот во првите две сезони во Милано немал ниту една посериозна повреда, но во последните две сезони тоа значително се сменило. Така, Пато и сега е вон составот, по последната здобиена повреда оваа недела. „ Тука веќе не се работи за лоша среќа. Свикав состанок помеѓу мене, тренерот Алегри, кондициониот тренер и лекарскиот тим со цел да утврдиме зошто Пато две сезони немаше проблеми, за потоа константно да има проблеми со повреди во следните две сезони . Се надевам дека Пато набргу ќе се врати на теренот и нема да има проблеми со повредите “ - изјави Галијани за La Gazzetta dello Sport . Пато не е единствената грижа за управата на Милан, каде во моментов меѓу другите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со ...
сите 303 | | | веќе видена

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 230 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 54 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Милан незадоволство од повредите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: