Сензација! Фотографиран авионот на Антонио Милошоски!


Патник насилно бил симнат од лет на компанијата „Јунајтед Ерлајнс“, поради што полетувањето доцнело два часа. Инцидентот се случил на лет од Чикаго за Луисвил, откако екипажот констатирал дека авионот е пребукиран и дека нема место за персоналот. Патникот се спротивставил тврдејќи дека е лекар и дека мора да оди во болница бидејќи го чека пациент. Сепак екипажот повикал полиција и тој насилно бил симнат од авионот. к рај/мф
| | веќе видена | слични

Луѓето се бесни по видео снимката во која обезбедување "влече" еден од патниците надвор од авионот на United Airlines. Тука ќе прочитате за што всушност станува збор. Откриен е идентитетот на докторот кој наислно беше исфрлен од авионот. Се работи за 69-годишен дедо, Д-р. Дејвид Дао. Тој е Виетнамски-Американец, специјализиран по интерна медицина. Има пет деца и едно внуче. Четири од неговите пет деца се исто така лекари, пренесува Daily Mail . Тој работи во Кентаки, Елизабеттаун, што е околу 30 милји од Луисвил, кадешто летот на United Airlines требал да слета. Во еден момент за време на расправијата и насилното влечење, устата на лекарот се удира во рачка од седиште и започнува да крвари. Авиокомпанијата го пребукирала летот па по рандом избор одбрала четири патници кои требале да го напуштат летот за да можат да се качат четири членови од екипажот на нивно место. Еден од патниците изјавил дека United AIrlines им понудиле ваучер, прво во вредност од 400 долари, а потоа во вредност од 800 долари и ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случил пред почетокот на летот Чикаго-Луисвил, кога персоналот утврдил дека авионот е пребукиран и дека некои патници ќе мораат да го напуштат леталото. Откако никој доброволно не се пријавил, биле одбрани четворица по случаен избор. Тројца прифатиле, но еден од нив, кој бил доктор и утредента имал закажано пациенти одбил. Била повикана полиција, која буквално го влечела по подот и насилно го исфрлиле додека патниците залудно реагирале на нивното насилно однесување. Извршниот директор на компанијата најави истрага за инцидентот.
| | веќе видена | слични
3 копии

Патник во авион на американската авикомпанија „Јунајтед Ерлајнс“ е насилно исфрлен од летот Чикаго-Луисвил, откако одбил доброволно да излезе за да ослободи место за стјуардеса. Инцидентот се случил во неделата. Дел од патниците го снимиле инцидентот, а снимките и фотографиите ги објавија на социјалните мрежи. На снимката се гледа како тројца полицајци насилно го извлекуваат мажот од седиштето и го влечат по подот на авионот. Од компанијата изјавија дека летот бил пребукиран и дека полициските сили биле замолиле да им помогнат откако патникот одбил доброволно да излезе. - Ние се извинуваме поради пребукираниот авион. За други детали обратете се во полиција - изјави портпаролот на „Јунајтед Ерллајнс“.
| | веќе видена | слични
3 копии

Патник во авион на американската авиокомпанија Јунајтед Еирлајнс насилно е исфрлен од летот Чикаго – Луисвил откако одбил сам да излезе затоа што стјуардесите немале каде да седнат. Една од патничките, Аудра Бриџес изјавила дека вработените замолиле еден доброволец да го препушти своето место уште при влегувањето во авионот, нудејќи му 400 долари и хотелско сместување. Но, откако сите патници се сместиле, стјуардесите побарале од четирили лица да излезат од авионот, затоа што вработените од компанијата требале да отидат во Луисвил за да се качат на друг лет. Компанијата понудила компензација од 800 долари и ноќевање во хотел, но откако никој од патниците не ја прифатил нивната понуда, компјутерски одбрале кои патници мораат да го напуштат авионот. Тројца патници излегле мирно од авионот, но еден доктор одбил да го напушти авионот дури по разговор со полицијата. Бриџес тврди дека мажот кој насилно го исфрлија од авионот, се вратил внатре со крвава глава, а таму му пружиле лекарска помош, додека другите ...
| | веќе видена | слични

Авиокомпанијата случајно одбрала четворица патници да го напуштат авионот за да може да се обезбеди место за четворица други од нивна партнерска компанија Патник во американската авиокомпанија „Јунајтед ерлајнс“ беше насилно исфрлен од летот Чикаго-Луисвил, кој беше пребукиран, откако одби доброволно да излезе. Инцидентот, кој се случил во неделата, шокираните патници го снимиле со мобилен и снимките веднаш ги објавија на социјалните мрежи. Тие изјавија дека авиокомпанијата случајно одбрала четворица патници да го напуштат авионот за да може да се обезбеди место за четворица други од нивна партнерска компанија. Снимката од авионот прикажува маж кој тројца полицајци насилно го извлекуваат од седиштето и по подот го влечат од авионот. Патникот кој одби да го напушти авионот е лекар и требало да стигне на работа наредниот ден, напишаа патниците што го објавија видеото . @United overbook #flight3411 and decided to force random passengers off the plane. Here's how they did it: pic.twitter.com/QfefM8X2cW — Jayse ...
| | веќе видена | слични

Инцидентот се случил во неделата, а неколку вџашени патници снимиле сѐ со мобилните телефони и објавиле на интернет. По лавината критики од американската јавност, Јунајтед ерлајнз вчера објави лицемерна изјава во која се извинуваат само за пребукирањето. Генералниот директор на компанијата Оскар Муњоз се извини „за тоа што морале да го преместат патникот“, како само фино да го замолиле да излезе од авионот. Ваквите инциденти се навистина ретки, но служат како драматичен потсетник на морално скандалозниот однос меѓу потрошувачите и индустријата во која доминираат неколку најмоќни компании. Еден од патниците што сведочел на инцидентот раскажал што точно се случило. Од Јунајтед ерлајнз објавиле дека 4 патници ќе мора да им ги препуштат местата на нивни вработени и понудиле 800 долари како надомест за доброволно напуштање на авионот. Никој не се јавил доброволно, па кажале дека компјутерот по случаен избор ги одбрал патниците што мора да се симнат. Човекот што насилно го исфрлиле е доктор што одбил да го напушти ...
| | веќе видена | слични

Не стивнуваат реакциите на интернет по објавеното видео во кое еден патник е насилно исфрлен од авион на United Airlines. Видеото покажува човек кој одбива да слезе од авионот поради пребукиран лет од Чикаго до Луисвил, САД. Откако од компанијата најавуваат дека четири патници треба да го напуштат летот, човекот не сака да се откаже велејќи дека е доктор кој го чекаат пациенти. Неговите молби не поминуваат и тој е буквално насилно одвлечен од седиштето и авионот. Оттогаш, реакциите на интернет не престануваат, а се однесуваат на смешни мемиња кои ја тролаат United Airlines, пишува Bored Panda.
| | веќе видена | слични

Раководителот на „United Airlines“ Оскар Муњоз, ја брани одлуката на персоналот за насилното отстранување на патникот пред летот од Чикаго до Луисвил. Тешки обвинувањаа паднаа на адреса на авиокомпанијата, откако 69 годишен патник целиот облеан во крв беше отстранет на сила од летот, а снимка од мобилен телефон заврши на социјалните мрежи. Муњоз се извини за фактот што морал неколку од патниците да ги смести на друг лет, но не се извини за случајот со раскрварениот патник.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 627 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 135 | | | веќе видена

Кривичните пријави против претседателот на Собранието, заменикот секретар на Собранието и до директорот на „Службен весник“ се безпредметни, изјави пратеникот ...
сите 247 | | | веќе видена

Комисија за заразни болести одлучи да стави ред во имунизацијата во земјава. Така, во иднина вакцинацијата на децата со МРП вакцината ќе може да се одложува ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сензација! Фотографиран авионот на Антонио Милошоски!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: