Паскал Миљо: Тачи има подршка од САД за идејата за промена на границите

6 копии

Поранешниот шеф на албанската допломатија Паскал Миљо изјави дека косовскиот претседаел Хашим Тачи има амерканска подршка кога зборува за промена на границите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвува церемонија за потпишување на договор меѓу претседателот на Косово и Србија, Хашим Тачи и Александар Вучиќ за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Поранешниот пратеник на ОН за Косово, Каи Еиде, смета дека решението за стабилизација на односите меѓу Белград и Приштина мора да се донесе сега во интерес на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај одби да ги коментира најавите на пртетседателот на државата Хашим Тачи за можноста да се укине таксата од 100 отсто на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Министерот за трговија и индустрија на Косово, Ендрит Шаља, изјави дека претседателот Хашим Тачи не може да ветува укинување на зголемените даноци на производи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Договорот за името ќе биде ратификуван во грчкиот Парламент, според очекувањата на упатените. Претседателот на грчкиот Парламент, Никос Вуцис порача дека иако ...
сите 246 | | | веќе видена

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 403 | | | веќе видена

Страстите кои се брануваа после врската на Огњен Врањеш и Карлеуша, кои ја имале позади грб на Тошиќ, сеуште не стивнува.Иако долго молчел и само еднаш се ...
сите 211 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Паскал Миљо: Тачи има подршка од САД за идејата за промена на границите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: