Вардар го дозна противникот за полуфиналето од Лигата на шампионите

Точно на пладне во Келн се изврши ждрепката за полуфиналните парови во ракометната Лига на шампионите. Може да се каже дека „црвено црните“ немаа голема среќа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вардар до крајот на оваа сезона го очекуваат уште два предизвици, одбрана на титулата во домашниот шампионат и настапот на завршниот турнир во Лигата на ...
| | веќе видена | слични

Вардар уште една сезона е хит во ракометна Европа. Тимот кој сите го отпишаа пред почетокот на сезоната, надмоќно избори пласман на завршниот турнир во Лигата ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вардар и Металург се финалистите во овогодишниот ракометен турнир во Купот на Македонија. Актуелниот бранител на трофејот Вардар, во полуфиналната пресметка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ партијата заштитник на криминалот се уште молчи и не кажува кога нивните пратеници кои се обвинети во судски процеси ќе покажат морална одговорност ...
сите 290 | | | веќе видена

Променливо облачно време со сончеви периоди и со умерен до засилен ветер од југоисточен и јужен правец ќе преовладува утре и во вторник. Во попладневните ...
сите 269 | | | веќе видена

Присуството на САД на Блискиот Исток е најслабо во историјата, изјави заменик-командантот на иранската елитна Револуционерна гарда, контра-адмирал Али ...
сите 150 | | | веќе видена

Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх во "аферата Ибица" и натаму е мистерија, иако веќе со денови на социјалните мрежи кружи ...
сите 165 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вардар го дозна противникот за полуфиналето од Лигата на шампионите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: