Парламентот го поддржа Порошенко во намерата да го укине договорот за пријателство со Русија

10 копии

Украинската Врховна Рада ја поддржа одлуката на претседателот Петро Порошенко за укинување на договорот за пријателство, соработка и партнерство со ...
| | веќе видена | слични

Украинското собрание одлучило дека нема да го продолжи Договорот за пријателство и соработка со Русија по 1-ви април 2019-та година. Документот на заседанието ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Амбасадата на Украина во Хрватска побарала извинување од националниот телевизиски сервис ХРТ за објавување на мапа во која автономната република Крим е ...
| | веќе видена | слични

Останато

На четвртиот ден од пробниот попис на населението кој се одржува во 13 општини, Заводот за статистика се соочува со тecнички пpoблеми при анкетирањето со пomош ...
сите 145 | | | веќе видена

На денешната, 140 редовна седница на Владата на РСМ го назначи амбасадорот, проф. д-р Ѓорѓи Филипов за координатор на Меѓународната група на експерти од ...
сите 185 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 96 | | | веќе видена

Борис Џонсон го зацврсти своето водството во трката за нов лидер на конзервативната партија и премиер на Обединетото Кралство. Во вториот круг од гласањето ...
сите 98 | | | веќе видена

Димитар Андоновски за македонската публика е најпознат како пејач и автор, како соло-изведувач и во поново време како вокалист на „Тајфата“, но веќе неколку ...
сите 49 | | | веќе видена

За две години многу работи се променија во нашата земја. Од заробена држава станавме светол, блескав пример во регионот. Од уназадување повторно одиме напред. ...
сите 87 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Парламентот го поддржа Порошенко во намерата да го укине договорот за пријателство со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: