Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото)

 На страна од префинетите парижанки, кроасаните и убавиот живот, има луѓе чие секојдневие изгледа сосема поинаку. Кога мислите на Париз, сигурно прво што ви ...
| | веќе видена | слични

Фотографот Давид Тесински направи серија фотографии во Париз, од малку поинаква перспектива. Претставувајќи ја мрачната реалност во Париз и сè поголемиот број ...
| | веќе видена | слични

Останато

Со 306 пратеници „за“ и 325 „против“, Долниот дом на британскиот Парламент и изгласа доверба на владата на конзервативната премиерка Тереза Меј, само еден ден ...
сите 336 | | | веќе видена

Поларните температури кој ги имавме во изминатиот подолг период барем засега се зад нас а до новиот студен бран уживајте во повисоките температури на воздухот ...
сите 188 | | | веќе видена

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Портпаролот на Бачев, Христијан Мицкоски бадијала се дообјаснува, нека се спрема за пораз на какви било избори Мицкоски повторно си ги дообјаснува своите ...
сите 254 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Париз не е само Ајфеловата кула: Мрачната страна на градот на светлината (фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: