Освоиле 190 милиони евра на лото и сега се разведуваат


Освоиле 190 милиони евра на лото и сега се разведуваат Адријан и Џилијан Бејфорд светот минатото лето ги запозна благодарејќи на фактот дека на европска лотарија освоија рекордни 190 милиони евра. Повеќе од една година по среќниот настан, оваа двојка решиле да се разделат. Јавноста за тоа ја извести агенцијата која ја застапува Џилијан, објавувајќи сооштение во кое се вели: „Џилијан Бејфорд потврдува дека нејзиниот брак со Адријан неповратно е разнишан и оти тие се разделени. Џилијан моли медиумите да ја почитуваат нејзината и приватноста на нивните деца и поширокото семејство во овие моменти. На оваа тема Џилијан повеќе нема да дава изјави сега ниту во иднина!“ Од друга страна, нејзиниот наскоро поранешен сопруг за британскиот весник „Сан“ изјави дека се исселил од семејната шестмилионска вила во куќа со четири соби во Сафолк, која чини половина милион фунти. По освојувањето на големата добивка, Џилијан Бејфорд изјави дека се надева оти парите ќе овозможат семејството да минува повеќе време заедно. ...
| | веќе видена | слични

Адријан и Џилијан Бејфорд од Велика Британија, кои минатата година на лотаријата Евромилионс освоиле 180 милиони евра, одлучиле да се разведат. По оваа голема добивка изјавиле дека повеќе време ќе поминат заедно, а тоа време не довело до добри резултати. - Џилијан Бејфорд потврдува дека нејзиниот брак до Адријан неповратно се распаднал и дека се разделени. Џилијан ги моли медиумите да ја почитуват нејзината приватност и приватноста на семејството во овие моменти. Таа на оваа тема нема да дава изјава, ниту сега, ниту во иднина, соопшти ПР агенцијата која ја застапува госпоѓа Бејфорд. Адријан од друга страна открил дека се отселил од семејната куќа.
| | веќе видена | слични

Адријан Бејфорд и неговата сопруга Џилијан живеат во посебни куќи и само што не ставиле потпис на документите за развод. Британскиот пар, кој пред една година освои 190 милиони евра, се надеваше дека парите ќе го одржат семејството заедно, но се чини дека среќата со пари не се купува. Пријателите забележале дека брачната двојка веќе извесен период не функционира најдобро. Тие се сомневаат дека Џилијан имала афера со градинарот Kрис Тови, кој поднесе тужба против Адријан дека намерно го прегазил со количката за голф. - Се разведуваме, но не станува збор за никаква афера. Потресно е да освоите толкава сума пари на лотарија. Премногу време поминував работејќи на новата куќа и не ми остануваше многу време за Џилијан. Не можеме да го смениме тоа што се случи, но с` уште сме добри пријатели – рекол Адријан. Парите ја смениле сопругата Пријателите забележале дека парите ја смениле Џилијан, а Адријан потешко излегувал на крај со богатството. Никогаш не научил да вози и не можел да ужива во луксузните „мерцедес“, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ги негираше и наводите од службената белешка на УБК од објавеното решение за притвор за Кирил Божиновски, исто како и во ...
сите 308 | | | веќе видена

СДСМ е единствената партија во Европа која ја води лице, три пати аболицирано за тежок криминал и злоупотребувајќи ја моќта и институциите наредува политички ...
сите 309 | | | веќе видена

Во моментов не постојат официјални информации дали полицијата има сознанија дека Груевски е во земјата, штом потрагата ја започна пред неговиот дом. Единствено ...
сите 217 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 170 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 252 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 59 | | | веќе видена

Унгарската влада вели дека експремиерот на Македонија, Никола Груевски, кој е осуден на две години затвор, побарал азил поради закани за неговиот живот и ...
сите 469 | | | веќе видена

Тридневната инертност на институциите беше доволна екс премиерот Никола Груевски да се даде во бегство. Од петокот до понеделникот, судските служби се обидоа ...
сите 466 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Освоиле 190 милиони евра на лото и сега се разведуваат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: