Градник „вреден“ 40.000 евра - цариник се посомневал во изјавата на патници, па направил претрес


На 17. март 2018 година, на граничниот премин Градина во Србија биле запленети скоро 40.000 непријавени евра. На 17. март 2018 година, на граничниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на минатата недела, царинските службеници спречија повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се задржани цигари, пури, ножеви за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Македонците што купуваат на интернет, а најмногу од „Алиекспрес“, бараат да бидат ослободени од увозни давачки на износ повисок од 22 евра. Ист е ставот и на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Граничната фитосанитарна инспекција на Србија на преминот Прешево од денеска ќе работат седум дена во неделата, наместо шест како досега. Граничната ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа одлука на Србија произлезе од првиот одржан состанок на Мешовитиот комитет на Република Македонија и Република Србија. Македонското министерство за ...
| | веќе видена | слични

Цариници во соработка со полицијата, на влезот од граничниот премин Батрови, задржале 21.000 непријавени евра. Прекршокот е откриен кога царинската контрола ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Оваа хуманитарна помош би требало да ја дистрибуираат  поддржувачите на опозицискиот лидер Хуан Гуаидо, кога САД го призна за претседател на Венецуела. -Ова не ...
сите 102 | | | веќе видена

Претседателот Иванов денеска низ Охрид прошета со кандидатката на опозицијата за шеф на државата Гордана Силјановска. Со Иванов и професорката која е кандидат ...
сите 163 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека наградата што ја доби во Минхен сака да ја подели со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 188 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Градник „вреден“ 40.000 евра - цариник се посомневал во изјавата на патници, па направил претрес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: