Со пари од ЕУ, Гевгелија ќе добие нов водовод


2 копии

Денес започна изградбата на новиот водовод вреден 1 милион и 710 илјади евра кои се обезбедени од Светска Банка преку министерството за финансии, од Европската ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на неговиот Фејсбук профил го поздравува почнувањето на изградбата на новиот водовод во Гевгелија.– Одлична вест за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во рамките на проектот на „Вклучени граѓани за одговорно и транспарентно Собрание“ Граѓанската асоцијација МОСТ денес го објави вториот извештај од ...
сите 633 | | | веќе видена

Разрешувањето на државниот јавен обвинител Марко Зврлевски го означува почетокот на реформите во судството, кои што ќе донесат правда и правичност за сите. Ова ...
сите 67 | | | веќе видена

Колку деца треба да бидат повредени од полицијата под раководство на Оливер Спасовски за тој да сфати дека не е дораснат на одговорноста и позицијата што му е ...
сите 225 | | | веќе видена

Легитимитетот на претседателот на Сојузот на синдикати на Македонија, Митревски потврден е од страна на Светската конфедерација на синдикати која е претставена ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со пари од ЕУ, Гевгелија ќе добие нов водовод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: