Папата провозе деца на мигранти во папамобилот


2 копии
19 копии
2 копии

Дунавка Трифуновска - по професија фарамацевт, долги години се занимава со манекенство и фотомоделство, а освен тоа веќе неколку години е доста актуелна во ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што главниот фокус на денешниот ден требаше да биде самото доаѓање на Папата Франциск, и настаните поврзани со него, познатата манекенка, Дунавка ...
| | веќе видена | слични

Останато

Што му зборувала Ана Камчева на нивните средби, за својот, како што рече, „сакан и ценет сопруг“, за својата свекрва, за сестрата на Камчев... Тоа беа дел од ...
сите 603 | | | веќе видена

Тој беше единствениот за кој ЈО бараше притвор, но Судија на претходна постапка на лицето му  определил само мерки на претпазливост, информираат од ОЈО и ...
сите 88 | | | веќе видена

Хирурзите со големи напори лекуваат 29 пациенти што останаа повредени и со тешки изгореници по ненадејната ерупција на вулканот на новозеландскиот Бел Остров. ...
сите 89 | | | веќе видена

Како што информира УХМР, минатиот месец беа регистрирани повеќе од 17 дена со максимална температура над 15 степени со исклучок на Маврово. Средната месечна ...
сите 266 | | | веќе видена

Ракометарите на Еурофарм Работник може да се пофалат сезонава дека се единствените досега кои го победиле унгарскиот првак Веспрем во СЕХА-лигата (26:24) во ...
сите 84 | | | веќе видена

Пеп Гвардиола може да ја напушти клупата на Манчестер Сити по завршување на сезоната.Шпанскиот стратег веќе четврта година ги предводи „граѓаните“, па добро е ...
сите 216 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата провозе деца на мигранти во папамобилот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: