Папата Франциско повика на искоренување на трговијата со луѓе

Папата Франциск го расчинил бившиот американски кардинал Теодор МекКарик кој ја загуби кардиналската позиција поради обвинување за сексуално злоупотреба. Ова ...
| | веќе видена | слични

Ова го јавува Ројтерс, повикувајќи се на соопштение од Ватикан. Инаку кардиналот Мекарик во јули минатата година е првиот кардинал кој ја изгуби оваа висока ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Франциск го осуди нечесниот пристап до храна во светот, нагласувајќи дека проблемот ќе стане катастрофален за човештвото ако наскоро не се реши. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Дарко Јаневски Додека се палите како „хепо коцки“ на „бомбите“ што Фатиме Гучи и Бубе ги пуштаат во судница за „Монструм“, некако заборавате дека оние за кои ...
сите 625 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 389 | | | веќе видена

Македонија чекаше и не дочека Турција да ја победи Финска, што ќе значеше пласман на нашите одбојкари во осминафиналето од Европското првенство. Турција загуби ...
сите 343 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Папата Франциско повика на искоренување на трговијата со луѓе

Од:
До кого (е-маил):
Порака: