Свештеници од Пенсилванија сексуално злоупотребиле над илјада деца


Од над 300 осомничени сторители, само двајца се обвинети за кривично дело Повеќе од 300 католички свештеници од сојузната држава Пенсилванија се обвинети дека ...
| | веќе видена | слични

Папата Францис денеска кажа дека ќе се направат секакви напори да се обезбеди култура во Католичката црква што ќе спречи идна сексуална злоупотреба на деца ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Фрањо со писмо им се обрати на католиците низ целиот свет, во кое ги осуди сексуалните злоупотреби на деца од свештеници и прикривањето на ваквите ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Повеќе од 300 католички свештеници од сојузната држава Пенсилванија, се обвинети дека во период од над 70 години, сексуално злоупотребиле над 1.000 деца, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Си-Ен-Ен објави потресни исповеди од неколку жртви на стотината свештеници педофили, кои со децении силувале и злоставувале деца во Пенсилванија, а црквата тоа ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Папата Франциск застана на страната на жртвите на повеќе од 300 свештеници обвинети за злоупотреба на деца во само една американска федерална држава, соопшти ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поминале 70 години откако свештеникот педофил го нападнал Роберт Корби. Децении подоцна, неговата жена и семејството секојдневно патат. "CNN" објави потресна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Соопштение на СДСМ Наместо да шират лажни вести за Договорот ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски треба да кажат дали ќе учествуваат на референдумот во недела. ...
сите 75 | | | веќе видена

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 208 | | | веќе видена

-Одлуката е сериозна и одговорноста се однесува на иднината на нашата татковина и нанашите граѓани. Да бидеме делод светот, а не сами в осветот. По 27 години, ...
сите 88 | | | веќе видена

На 30 септември ќе имаме референдум и гласачкo-избирачка битка. Според планот увезен од странство, бој ќе бијат космополитите, кои се веќе дел од ЕУ и од НАТО, ...
сите 69 | | | веќе видена

Лидерот на Движењето Самоопределување (ВВ) Албин Курти вели дека заедно со лидерот на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Иса Мустафа се подготвени да работат ...
сите 178 | | | веќе видена

Познато е колкаво е ривалството помеѓу Интер и Јувентус, а по натпреварот на Интер за викендот Хрватот Марсело Брозовиќ одлучи да испрати провокација до членот ...
сите 149 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Свештеници од Пенсилванија сексуално злоупотребиле над илјада деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: