РИЈАНА ИМ ГИ ЗАТНА МУЦКИТЕ: Пејачката остро одговори на критиките за нејзината дебелина (ФОТО)


Многумина се прашуваат дали ова лето ќе бидат модерни дебелите жени со бутови и месести задници Тоа што Ријана се поправи малку повеќе е топ-тема низ целиот свет. На социјалните мрежи постојано кружат фотографии од неа со остри критики дека не изгледа добро. Naughty G: Rihanna on 'fat shaming'; Janet Jackson lost 50 pounds for upcoming tour... https://t.co/93dZqyO6uS pic.twitter.com/Iduo697hnF — The Fresh Toast (@getfreshtoast) June 9, 2017 Рамниот стомак, затегнатите нозе, правилно оформената женствена силуета со облини од соништата веќе ја нема кај популарната пејачка, таа сега е полничка девојка која сите ја покажуваат со прст. Многумина се прашуваат дали ова лето ќе бидат модерни дебелите жени со бутови и месести задници? https://t.co/l6H9KlqKlj pic.twitter.com/tVWjpb9SLp — RinconCelebNews (@RinconCelebNews) June 8, 2017 Рири досега мудро молчеше, но не издржа и саркастично им се спротивстави на сите лоши коментари. Таа објави фотографија со порака на раперот Гучи Мане: „Ако не можеше да ме поднесеш во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

 Почетокот на годината за Ријана започна со посета на јужно источната африканска земја Малави од нејзината фондација „Clara Lionel“ како глобален амбасадор за глобалното заедништво за образование. За време на нејзиното патување, пејачката ги разбрала многуте проблеми со кои оваа земја моментално се соочува, но еден од нив посебно допрел до неа - неможноста на децата од оваа земја да стекнат дури и основно образование. Тука еден учител типично учи околу 100-ина деца во лошо изградени и импровизирани училници. Само мал дел успеваат да го завршат образованието, а поголемиот дел заради сиромаштијата и неможностите, прекинуваат да учат. „Штета што мораат да се откажат, бидејќи се многу паметни“ - вели Ријана во видео клипот. A post shared by badgalriri (@badgalriri) on Jun 7, 2017 at 9:02am PDT „Би можеле да постигнат многу, ако имаат доволно ресурси да продолжат да учат и да го завршат образованието“ - додава. Меѓу другото, Ријана зборува и за моќта на музиката:
| | веќе видена | слични

Останато

Во изминатите неколку недели, парада високи западни официјални лица поминаа низ Скопје, скромниот главен град на малата Република Македонија, која е помала од ...
сите 227 | | | веќе видена

Граѓаните сами да ги читаат и слушаат изјавите од лидерите, за да не бидат под влијание на разни пропаганди, вели долгогодишниот аналитичар за Балканот од ...
сите 123 | | | веќе видена

Повторно тензично на судскиот процес. Обвинетиот Игор Југ вербално ги нападна судијката Добрила Кацарска и сведокот Агим Нухиу и потоа стана од столчето ...
сите 167 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Секторот за внатрешни работи Штип поднесе кривична пријава против Н.А.(31) од Штип поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „предизвикување ...
сите 124 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 68 | | | веќе видена

Скандал во Маврово. Нападнат новинарот Љупчо Златев кој денеска на лице место токму од Маврово сакаше да ја информира јавноста за случајот поврзан со викенд ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РИЈАНА ИМ ГИ ЗАТНА МУЦКИТЕ: Пејачката остро одговори на критиките за нејзината дебелина (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: