„Пантерот“ од Металург со трансфер во Бундеслигата

6 копии

Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Работник, го продолжува екипирањето за следната сезона. Битолчани само два дена по комплетирањето на трансферот на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Битолскиот ракометен клуб Еурофарм Работник продолжува со засилувањето за следната ракометна сезона. Второпласираниот тим во домашното првенство денеска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 225 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 192 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

СДСМ како одговорна и демократска партија преку Законот за јавно обвинителство овозможува ослободување на правосудството и создава услови за независно и ...
сите 149 | | | веќе видена

Социјалдемократите вечерва почнале со кроењето на пратеничките листи, со кои ќе настапат на претстојните парламентарни избори, дознава Фактор. Според нашите ...
сите 216 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Пантерот“ од Металург со трансфер во Бундеслигата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: