Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

2 копии

Тренерот на женската кадетска ракометна репрезентација, Владимир Пановски, го објави списокот за повикани ракометарки за собир за подготвителниот период за ...
| | веќе видена | слични

Селекторот на женската кадетска репрезентација на Македонија, Владимир Пановски со соопшти списокот на повикани ракометарки за ЕХФ шампионатот во Италија. На ...
| | веќе видена | слични

Шампионот ЖРК Металург и освојувачот на куп-трофејот Куманово ќе бидат претставници на македонскиот женски ракомет во Купот на ЕХФ. Втора година по ред нашата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за Радио Слободна Европа вели дека се залага за помиpyвање, а на забелешките на ВМРО-ДПМНЕ дека помиpyвањето го ...
сите 108 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Од седиштето на СДСМ денеска реагираа дека претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Хр4истијан Мицкоски, во петокот ја откажал лидерската средба и поради тоа истата не се ...
сите 169 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пановски го објави списокот за ракометарки за подготовки за Првенството во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: