Панел кој ја користи сончевата енергија и го испушта вишокот топлина во Вселената

Колку светот станува потопол, толку повеќе луѓето ги вклучуваат клима уредите. Но, колку повеќе клима уреди се вклучуваат, толку светот станува потопол и така ...
| | веќе видена | слични

Иако имаше мал сомнеж во тоа дали воопшто ќе се случи, сега е завршена работа: Калифорнија ќе бара задолжително инсталирање на соларни панели на крововите за ...
| | веќе видена | слични

Употребата на сончевата енергија за производство на електрична енергија во автомобилите не е нова идеја. Производителите флертуваат со оваа технологија уште од ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 130 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 113 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 130 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието и копретседавач на Интерпартиската парламентарна група за интеграција, помирување и реформи Фросина Ташевска Ременски за МИА ...
сите 150 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ја посети Виница, од каде што порача дека граѓаните се незадоволни од власта. Му се пожалиле дека лебот ...
сите 379 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панел кој ја користи сончевата енергија и го испушта вишокот топлина во Вселената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: