Панел дискусија за животот и делото на Драган Богдановски

Утре (среда, 30 мај 2012 година) со почеток во 18:30 часот во НУ Музеј на македонската борба – Скопје, се организира панел дискусија по повод 14 години од смртта на Драган Богдановски, еден од најзначајните политички емигранти во 20-иот век. На панел дискусијата ќе земат учество современици и познавачи на делото на Драган Богдановски. Панел дискусијата ќе се одржи во големата конференциска сала на Музејот на македонската борба со почеток во 18:30 часот. Влезот е слободен.
| | веќе видена | слични

извор: Инпрес фото: архива НУ Музеј на македонската борба од Скопје организира панел дискусија по повод 14 години од смртта на Драган Богдановски, еден од најзначајните политички емигранти во 20. век. На панел дискусијата ќе земат учество современици и познавачи на делото на Драган Богдановски. Панел дискусијата ќе се одржи во големата конференциска сала на Музејот на македонската борба утре од 18.30 часот. (Крај)
| | веќе видена | слични

Останато

Иако Законот за амнестија изработен од независната пратеничка група на ВМРО-ДПМНЕ и владината коалиција беше изгласан со консензус од 95 гласа за и ниту еден ...
сите 186 | | | веќе видена

Царинската управа вчера отвори истрага за царинскиот службеник Александар Трајковски, кој беше фотографиран со експремиерот Никола Груевски, азилант, во ...
сите 103 | | | веќе видена

Патникот Јунајдин Рустемовски од Прилеп, еден од 32 преживеани патници во сообраќајната несреќа кај Лесковац, вели дека шоферот во полна брзина заобиколувал ...
сите 329 | | | веќе видена

Определбата за имплементација на Преспанскиот договор во Скопје и во Атина со приближувањето на процесот на уставните измени во Македонија кон нивниот финиш се ...
сите 73 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панел дискусија за животот и делото на Драган Богдановски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: