Панел дискусија за студентски активизам во Штип

Со премиерот Ципрас по заедничката панел дискусија што ја имаа со премиерот Заев како добитници на Клајст наградата. Им го посветуваме Договорот на младите ...
| | веќе видена | слични

На Панел дискусијата за предизвиците во проширувањето на НАТО. Добредојде ни посакаа амбасадорот Волфганг Ишингер, претседавач и домаќин на Минхенската ...
| | веќе видена | слични

Втор ден на Минхенската конференција: средба со американскиот сенатор Џејмс Риш. Зголемен интерес за нашата земја откако се вративме на евроатлантската ...
| | веќе видена | слични

Останато

– Големо мнозинство членки на Европската Унија сакаат да бидат отворени пристапни преговори со Северна Македонија и Албанија. Сепак, таквата одлука бара ...
сите 1332 | | | веќе видена

Денес 27 земји – членки побараа јасно и недвосмислено Република Северна Македонија да добие нов импулс во европските интеграции за да продолжи на патот на ...
сите 422 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Рожерио Мораеш мина незаборавни три години во Скопје и беше еден од најзаслужните во составот на Вардар за освоената втора титула во Лигата на шампионите, ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Панел дискусија за студентски активизам во Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: