Навивачите на Шкотска бараат селекторот Левин да биде сменет

Навивачите во Шкотска не можат да го преболат „неуспехот“ на нивната репрезентација во мечот со Македонија, па бараат итна смена на селекторот Крег Левин. Според Шкотлаѓаните шансите на Шкотска да патува на Светското првенство во Бразил се сведуваат само на теорија откако тимот беше „поразен“ од Македонија. Инаку, репрезентациите на Шкотска и Македонија одиграа 1:1 на „Хемпден Парк“ во рамките на второто коло од А групата, во квалификациите за пласман на СП во Бразил во 2014 година.
| | веќе видена | слични
4 копии

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е оптимистички расположен во пресрет на октомвриските квалификациски мечеви од групата А за СП во Бразил 2014 против Хрватска и Србија. Тој преку својот профил на Фејсбук порачува дека доколку „црвено - жолтите“ играат со истиот мотив и жар како во Загреб и во Глазгов и доколку имаат поддршка од фановите, нема зошто да не бидат победени големите фаворити. „Игравме добро, создававме шанси, но освоивме само еден бод. Се надевам дека со помош на среќата, истата желба за победа како на претходните натпревари и нашиот 12-ти играч, публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија“, напиша Пандев на Фејсбук профилот. Македонската репрезентација, квалификациските дуели против Хрватска и Србија ќе ги одигра на 12 и 16 октомври на арената „Филип Втори.
| | веќе видена | слични

Горан Пандев на изминатите два квалификациски натпревари против Хрватска и Шкотска покажа што значи вистински капитен и лидер на теренот. Нашиот најдобар фудбалер под водство на Чедомир Јаневски ги одигра можеби своите два најдобри натпревари во дресот со националниот грб. Тој буквално ја контролираше играта на нашиот тим, ги поврзуваше сите акции, имаше неверојатни асистенции до своите соиграчи, ги збунуваше противниците со своите дриблинзи и ја остави македонската публика без здив. „Игравме добро, имавме многу шанси, но освоивме само еден бод на овие две тешки гостувања. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа, како на претходните два натпревари, пред нашиот 12-ти играч публиката ќе паднат двата големи фаворити Хрватска и Србија. НАПРЕД МАКЕДОНИЈА“, напиша нашиот најдобар фудбалер на својата официјална „Фејсбук“ фан-страница. Македонија на 12 октомври најпрво ја пречекува Хрватска, а четири дена подоцна и северниот сосед. Доколку македонските фудбалери ја повторат офанзивната игра како на ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезентативец и фудбалер на Наполи, Горан Пандев според она што го напиша на својата Фејсбук страна, е задоволен од прикажаните игри на Македонската репрезентација. -Игравме добро на стартот, имавме многу шанси а освоивме само бод на двете тешки гостувања во Загреб и Глазгов против Хрватска и Шкотска. Се надеваме дека со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија!
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што избраниците на Чеде Јаневски одиграа добро на гостувањата во Загреб и Глазгов, Македонија освои само бод од првите два натпревари во квалификациите за СП 2014. ’Црвено-жолтите’ следниот месец ги пречекуваат Хрватска и Србија, и нашиот капитен Горан Пандев верува дека со поддршка на фановите, фаворитите ќе паднат на Арената Филип Втори. На својот Фејсбук профил, Пандев напиша: “Игравме добро, имавме шанси, а освоивме само еден бод на овие две тешки гостувања...” “Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари, и со нашиот 12. играч - публиката, ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија...” “НАПРЕД МАКЕДОНИЈА.”
| | веќе видена | слични

Горан Пандев преку својот официјален Фејсбук профил порача дека со повеќе среќа и помош од публиката, Хрватска и Србија следниот месец ќе бидат совладани. Македонскиот најдобар фудбалер вчера на својот официјален Фејсбук профил го коментираше мечот и резултатот против Шкотска во квалификациите за СП во Бразил, но и дуелот против Хрватска. Пандев напиша дека нашата репрезентација одигра добро на двата гостински дуели, создаваше шанси за гол, но сепак на крајот освоен е само еден бод. -Игравме добро, создававме шанси, но освоивме само еден бод. Се надевам дека со помош на среќата, истата желба за победа како на претходните натпревари и нашиот 12-ти играч, публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија, напиша Пандев на Фејсбук профилот. Македонската репрезентација, квалификациските дуели против Хрватска и Србија ќе ги одигра следниот месец на арената „Филип Втори.
| | веќе видена | слични

Пандев: Со поддршка од трибините во Скопје ќе паднат Србија и Хрватска Со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите фаворити Хрватска и Србија. Напред Македонија!- напиша Пандев на фејсбук. Задоволен од играта на репрезентација на стартот од квалификациите за пласман на светскиот фудбалски шампионат во Бразил нашиот капитен Горан Пандев преку својата Фејсбук страница пишува во дека во Скопје со поддршка од трибините ќе бидат победени фаворитите Србија и Хрватска. На својата фејсбук страница капитенот на црвено жолтите горан пандев напиша: - Игравме добро на стартот, имавме многу шанси а освоивме само бод на двете тешки гостувања во Загреб и Глазгов против Хрватска и Шкотска. Се надеваме дека со иста желба за победа, малку повеќе среќа и огромна поддршка од нашиот 12-ти играч публиката на полната арена Филип Втори во Скопје во октомври ќе ги совладаме големите ...
| | веќе видена | слични

На стартот од квалификациите за мундијалот Бразил, Македонија освои еден бод од тешките гостувања кај Хрватска и Шкотска. Посветеноста и дисциплината во играта даваат голема надеж дека во иднина останатите селекции ќе имаат доста потешкотии да не совладаат. Капитенот на македонската фудбалска репрезентацијата Горан Пандев е задоволен од прикажаната игра на двата квалификациски мечеви, но е лут што среќата ни го сврте грбот. - Одигравме добри два меча, освоивме само еден бод на две тешки гостувања. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари и со нашиот 12 фудбалер публиката ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија - обавји Пандев преку неговиот официјален “фејсбук“ профил. Хрватските медиму ја сместија Македонија во селекција која изненадила и напреднала многу во овие два квалификациски мечеви. Мх.П.
| | веќе видена | слични

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев преку својата официјална фејсбук страница сумирајќи ги впечатоците од првите два наши квалификациски дуели на стартот од патот кон Бразил, денеска порача дека доколку продолжиме со овие игри, во Скопје со максимална поддршка од преполниот „Филип Втори“ сигурно ќе паднат големите фаворити Хрватска и Србија. „Игравме добро, имавме шанси, а освоивме само еден бод на овие две тешки гостувањата против Хрватска и Шкотска. Се надевам дека со повеќе среќа и иста желба за победа како на претходните натпревари и со нашиот 12-ти играч – публиката, ќе паднат големите фаворити како Хрватска и Србија... НАПРЕД МАКЕДОНИЈА!“ – стои во пораката од Горан Пандев до своите подржувачи на официјалната фејсбук страница кои ги има 240.000. Оваа негова изјава е пропратена со силна поддршка преку коментарите на бројни македонски навивачи, но и Италијанци кои сервираат нескриени симпатии за Пандев и македонскиот национален тим.
| | веќе видена | слични

Жестоки критики во Шкотска и барања за оставка на селекторот по новото реми во квалификациите за СП „Ништо на теренот не упатуваше на толку голема разлика меѓу Хрватска и Македонија, каква што е на ранг-листата на ФИФА“, рече хрватскиот селектор Игор Штимац по мечот на „Максимир“ во квалификациите за Светското првенство 2014 во Бразил. Разликата од 50 позиции во светскиот фудбалски поредок не беше уочлива ниту во дуелот на „Хемпден парк“ во Глазгов во вторникот. Македонскиот национален тим покажа дека знае и може, дека има капацитет, ги освои симпатиите, заслужи респект, издаде предупредување до ривалите и ги остави Шкотланѓаните да се справуваат со сопствените фрустрации и надменост кога е во прашање најважната споредна работа во светот. Шкотска однапред впиша шест бода на контото од воведните два меча на домашен терен во мундијалските квалификации. Наместо очекуваните три против Србија, остана со еден (0:0), па во репрезентацијата на Македонија се гледаше шанса за вадење. Беа самоуверени дека ќе успеат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери испрати покани за учество во набљудувањето на изборот за претседател на државата што ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Навивачите на Шкотска бараат селекторот Левин да биде сменет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: