Пандев го засили Наполи

По разочарувачката сезона во редовите на милански Интер, македонскиот најдобар фудбалер во моментов Горан Пандев се одлучи да ја продолжи својата кариера во тимот на Наполи. Горан Пандев за време на престојот во Интер настапи на вкупно 45 меча и при тоа постигна 5 погодоци но изигра главна улога во тимот на Жозе Мурињо, кој се избори за три титули во една сезона. По заминувањето на Мурињо, Пандев не е во прв план на стартниот тим на Интер и токму затоа се одлучи за заминување на позајмица во тимот на Наполи. Со оглед на настапот на Наполи во Лигата на шампионите се очекува Пандев со своето искуство да допринесе за добри резултати и одлична соработка, пред се со Едисон Кавани. Оваа информација е големо изненадување, особено за навивачите на Интер кој по заминувањето на Ето и Пандев се свесни за недостаток на напаѓачи во тимот.
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Нола Исмајлоска-Старова, на својот Фејсбук профил сподели став во однос на референдумот и претстојното гласање во Собранието за ...
сите 90 | | | веќе видена

Синоќешната евакуација на станарите од станбениот блок во ТЦ „Скопјанка“ била предизвикана од валкани пелени за возрасни, кои биле складирани во станот од каде ...
сите 87 | | | веќе видена

Вратите на ЕУ останувааат отворени за вас. Вие сте оние кои ги имате клучевите во вашите раце. Немојте да дозволите да ја пропуштите оваа историска можност, ...
сите 103 | | | веќе видена

Ако референдумот е успешен и ако мнозинството граѓани се изјаснат „за" дека го поддржуваат сето ова, тогаш ситуацијата е јасна, односно, ако бидат исполнети ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред почетокот на продажбата на iPhone XS и XS Plus на мрежата се појавија првите рецензии во кои повеќето се фалат со нови опции од овие уреди, но многумина ...
сите 51 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пандев го засили Наполи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: