Судскиот совет го испитуваше издавањето на налогот за претрес за Панчевски


Судскиот совет ја преиспитуваше одлуката за давање налог на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева за претрес на канцеларијата и домот на судијата ...
| | веќе видена | слични

Според информации од таму, најверојатно  се врши увид во гевгелискиот суд и се проверува налогот кој судијата го одобри за претрес кај поранешниот претседател ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гевгелискиот суд на мета на Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судскиот совет, Зоран Караџовски. Цел ден со уште неколкумина ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Врховен суд, Јово Вангеловски заедно со членови од Судскиот совет, денеска, неофицијално, отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот суд. ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на гевгелискиот суд денеска била изненадена од ненадејната посета на претседателот на Врховниот суд и на претседателот на Судскиот совет. Јово ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски и претседателот на Судски совет Зоран Караџовски се во контрола на судот во Гевгелија. Нивната ненајавена ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Врховниот суд, Јово Вангеловски, заедно со членови од Судскиот совет денес отишол во ненајавена контрола на гевгелискиот Суд, дознава ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за внатрешни работи го испрати Известувањето од Интерпол-Атина за Никола Бошкоски и Горан Грујевски до Министерството за правда за тоа да ги ...
сите 156 | | | веќе видена

Канцеларијата на народниот правобранител од утрово, откако се отворени линиите за пријавување изборни нерегуларности, добила 20-ина повици од граѓани. Кога ...
сите 300 | | | веќе видена

Од досега обработените 98,22 проценти или од 3.418 од вкупно 3.480 избирачки места кандидатите за градоначалници од СДСМ водат во 50 општини, на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 173 | | | веќе видена

На една од страниците на ФБ која се занимава со криминалите на поранешната Влада, предводена од Никола Груевски, објавен е документ на владата, од кој се гледа ...
сите 15 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош, Стевчо Јакимовски вчера попладне во полиција пријавил дека вработен во администрацијата ги променил бравите на просториите ...
сите 207 | | | веќе видена

Болните и изнемоштени лица во вториот круг на локалните избори за избор на градоначалник на општина Штип ќе гласаат на 28 ми октомври, информира денеска Весна ...
сите 412 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Судскиот совет го испитуваше издавањето на налогот за претрес за Панчевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: