Палмер: Белград и Приштина да се угледаат на Скопје и Атина

7 копии
7 копии
5 копии

Белата куќа ги повика Косово и Србија да ја остават на страна екстремистичката реторика и да работат на договор што се фокусира на меѓусебното признавање. Во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот американски дипломат и експерт за Балканот, Даниел Сервер изјави дека Косово и Србија не прават вистински напори за да најдат решение. Според него ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Застојот на дијалогот на Белград и Приштина во фокус на денешните разговори во Белград на српскиот претседател Александар Вучиќ и заменикот помошник на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Народната партија и еден од лидерите на Сојузот за Србија (СзС), Вук Јеремиќ, изјави денеска дека меѓународниот состанок за Косово во Париз ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска во телефонски разговор со германската канцеларка Ангела Меркел, порача дека „со цел надминување на застојот во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
повеќе

Останато

Високaтa претставничка на ЕУ за надворешни работи и безбедност, Федерика Могерини, во Вашингтон зборуваше со американскиот државен секретар, Мајкл Помпео, за ...
сите 97 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 12 | | | веќе видена

Тетовскиот театар вечер од 20 часот во Центарот за култура „Иљо Антески-Смок“ ќе ја има својата прва премиера во 2019 година – политичката драма „Изгубено ...
сите 48 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски е оптимист дека германскиот Бундестаг ќе донесе позитивна одлука во септември и оти потоа ќе се чека на формална одлука на ...
сите 128 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски присуствува на прославата за одбележување на 60 години од Машинскиот факултет во Скопје.Кога нешто трае 60 години, значи дека веќе е ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палмер: Белград и Приштина да се угледаат на Скопје и Атина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: