Палестинка загина во нови судири на границата меѓу Газа и Израел

3 копии

Израел отвори автопат на Западниот брег кој што е поделен со 8 метарски ѕид на средината, со цел да се одвои израелскиот од палестинскиот сообраќај. Денес беше ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Израел отвори автопат во Западен Брег со ѕид на средината, кој треба да го одели израелскиот од палестинскиот сообраќај. Тоа е прв таков автопат, кој е поделен ...
| | веќе видена | слични

Палестинската организација Хамас приведе 45 Палестинци од Појасот Газа за кои се смета дека се агенти на Израел. Хамас наредиле апсење на 45 Палестинци кои се ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Палестинските власти ги укинаа платите на пратениците од Хамас во Западен Брег. Тоа е најнова во низата мерки откако ескалираа тензиите помеѓу двете ривалски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Десетици Палестинци, за кои се вели дека биле регрутирани од страна на Израел, биле уапсени од раководството на Хамас во Појасот Газа по тајната мисија на ИДФ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Откако британскиот Парламент отфрли договор за брегзит на премиерката Тереза Меј со Брисел, можноста Велика Британија да ја напушти Европската унија без ...
сите 404 | | | веќе видена

Зоран Заев на сметка на уставниот поредок, на сметка на државните и национални интереси се самопромовира во лидер со најголем рејтинг меѓу етничките Албанци, ...
сите 349 | | | веќе видена

Лидерот на „Независни Грци“ Панос Каменос, во интервју за грчата телевизија „Скај“, истакна дека договорот од Преспа е невалиден затоа што на него го нема ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палестинка загина во нови судири на границата меѓу Газа и Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: