Смртоносни пожари околу Атина, загинати над 60 лица


2 копии
2 копии

Пожарникарите на југот на Грција веќе трет ден се ангажирани за гасење на пожарите, но и спасување на преживеаните во стравичните пожари кои што избија во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарение на дојавата на Јоргос Митропопулос, во Маратија на југот на Грција, уапсен е еден пироман кој подметнувал пожари. Митропулос го снимил на дело и ...
| | веќе видена | слични

Во стравичните пожари во Атина загинале најманлу 80 луѓе. За исчезнатите се трага, а се стравува дека бројот на жртви би можел да биде многу поголем. Премиерот ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии

Денес на социјалните мрежи се појавија нови снимки од шумските пожари во близина на Атина. На нив се гледа човек што ги пали растенијата во шумата, 30-ина ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гркот Јоргос Митропулос пријави во полиција пироман кој пред неговите очи подметал неколку пожари. Митрополос пироматнот во воочил во Маратиј и некое време го ...
| | веќе видена | слични

Гркот Јоргос Митропулос пријавил во полиција пироман кој пред негови очи, како што тврди подметнал неколки пожари. Како што пишува на постот на социјалната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неодамнешната посета на делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ во Хелсинки, на конгресот на ЕПП, затворската казна за поранешниот премиер и лидер на партијата Никола ...
сите 178 | | | веќе видена

Владата на СДСМ повторно удира по џебот на граѓаните. Прогресивниот данок кој го наметнува однародената и криминална власт, негативно влијае врз бизнисот и ...
сите 144 | | | веќе видена

По трагичната гостиварска случка, кога бегајќи од куче скитник младата Џејха Меџити заврши во водите на Вардар и се удави, се огласи и Ветеринарната комора на ...
сите 73 | | | веќе видена

Каков ќе биде ефектот на даночната реформа, односно прогресивниот данок ќе се види на долг рок. Не мора да значи дека повисоките даноци ќе се одразат добро или ...
сите 60 | | | веќе видена

„Сонувам за хумано утре“ е мотото под кое повеќе здруженија за заштита на животните одржаа протестен марш за да упатат барања да почне примената на хумани ...
сите 64 | | | веќе видена

Поради службено отстуство на претседателот на Судечкиот совет Оља Ристова, рочиштето за предметот „Титаник 3“ на Специјалното јавно обвинителство е одложено за ...
сите 50 | | | веќе видена

Исто како и во првиот круг гласање од локалните избори во 2013 година, притисокот и на 7 април, денот на вториот круг, врз членството на ВМРО-ДПМНЕ, вработени ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Смртоносни пожари околу Атина, загинати над 60 лица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: