Официјално: Палермо е исфрлен од Серија Б

Илија Несторовски веќе се договорил со Удинезе и наскоро и официјално ќе стане член на фриулијаните, и тоа е причината што пропаднал обидот на Фенербахче да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Горан Пандев е марка во Италија и благодарение најмногу на популарниот Ил Мачедоно, Македонија се наоѓа на 27-мата позиција според бројот на постигнати голови ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Иилија Несторовски од наредната сезона повторно ќе го гледаме во италијанското елитно друштво, во Серија А и тоа во ...
| | веќе видена | слични

Илија Несторовски ќе го напушти Палермо и тоа стана јасно кога клубот од Сицилија беше исфрлен во Серија Д. Несторовски дресот на Палермо го носеше три сезони, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 242 | | | веќе видена

ЕДЕН ТЕСТИРАН Е СО НЕГАТИВЕН РЕЗУЛАТ, А ВОЗАЧОТ КОЈ СЕ ВРАТИ СЕ ЖАЛЕЛ НА КАШЛИЦА Mинистерот за здравство, Венко Филипче попладнево на прес-конференција изјави ...
сите 654 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 276 | | | веќе видена

Снимките кои беа објавени во неделата од страна на пратеникот Антонио Милошоски а на кои се слушаше гласот на Зоран Заев ќе бидат дадени на форензика. Според ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 69 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи (МВР) и Јавното обвинителство (ЈО) да покренат постапки за одговорноста за рушењето на фасадите и други делови на објекти ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Официјално: Палермо е исфрлен од Серија Б

Од:
До кого (е-маил):
Порака: