Палачинки со кисело млеко – Полни меурчиња и меки како перниче


Брзи и вкусни пченкарни мафини… 1 шолја пченкарно брашно 1 шолја обично брашно 1/4 шолја растопен путер 250 гр кисела павлака пекабела 1/2 шолја млеко 3 лажици ...
| | веќе видена | слични

Една од намирниците кои треба да ги јадеме во лето е краставицата. Краставицата има 90 посто вода во составот, па е идеална за секој ден. Важно е и дека нема ...
| | веќе видена | слични

Направете вкусна руска салата со цвекло. 800 гр. цвекло 7 жолчка 1 лажица сок од лимон ½ шолји масло 4 лажици павлака 3 главици кромид сол и бибер Се загрева ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

 Поранешниот пратеник Насер Зибери смета дека на кадровски промени требаше да претходи темелна анализа, врз основа на темелните принципи на добро владеење. ...
сите 195 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 117 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Соединетите Американски Држави ќе предложат создавање на меѓународни поморски сили за заштита на бродовите во Оманскиот Залив, во момент кога администрацијата ...
сите 86 | | | веќе видена

Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштија благодарение на оваа криминална влада.Секогаш кога СДСМ ќе се соочи со фактот дека граѓаните живеат ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Палачинки со кисело млеко – Полни меурчиња и меки како перниче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: