Град Скопје и ЈП „Градски паркинзи“ ќе донираат специјални „пајак“ возила на Охрид и Штип

11 копии

Градот Скопје и јавното претпријатие „Градски паркинг“, во насока на зголемување на соработката на општините Охрид и Штип, ќе донираат движен имот - специјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Јавното претпријатие „Еко Струга“ денеска почна со отстранување на неправилно паркирани возила на јавните сообраќајни улици во Струга.Отстранувањето, како што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Две недели по распишувањето на претседателските избори, а во исчекување на кандидатот со кој ќе влезе во изборна трка владејачкото мнозинство, „Макфакс“ ...
сите 212 | | | веќе видена

Наглата промена на времето, односно брзиот продор на многу студената воздушна маса која се спушта од Русија од утрешната ноќ како и во сабота ќе услови ...
сите 204 | | | веќе видена

Министерот за здравство, Венко Филипче, најави дека ќе им се исплатата дополнителни финансиски средства на медицинските лица кои останале повеќе од редовното ...
сите 198 | | | веќе видена

“Кога ги започнавме преговорите со ДУИ за нова влада, на првиот состанок Али Ахмети ми кажа дека има две опции : Или да направи коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, или ...
сите 153 | | | веќе видена

Дали сте подготвени да платите повеќе за одмор без пластика? Заслужено да уживате, а притоа да придонесувате против загадувањето на животната средина. Тоа е ...
сите 91 | | | веќе видена

Коалиција од 16 американски сојузни држави, предводени од Калифорнија, ја тужи администрацијата на претседателот Доналд Трамп поради неговата одлука за ...
сите 104 | | | веќе видена

Косовскиот амбасадор во Скопје, Ѓерѓ Дедај, денеска ја посети општина Гостивар, каде што се сретна со градоначалникот Арбен Таравари. Целта на оваа посета беше ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Град Скопје и ЈП „Градски паркинзи“ ќе донираат специјални „пајак“ возила на Охрид и Штип

Од:
До кого (е-маил):
Порака: