Ливерпул: Доаѓа ново големо засилување!

Ливерпул во летниот преоден рок беше еден од најактивните клубови во Европа и донесе неколку нови засилувања на „Енфилд“, но очигледно раководството не е задоволно со постоечкиот кадар па спрема ново големо засилување. Иако преодниот рок штотуку заврши, слободните играчи, кои се без договор сеуште можат да потпишат за нов клуб, а таков е и екс голманот на Барселона, Виктор Валдес. 32-годишниот Шпанец остана без клуб откако му пропадна трансферот во Монако, па медиумите во Англија тврдат дека ги договорил сите детали и дека ќе потпише за славниот англиски клуб. Валдес сеуште се рехабилитира од повредата на коленото, а комплетно ќе им се врати на тренинзите следниот месец, кога и ќе потпише повеќегодишен договор со Ливерпул.
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пренесуваат островските медиуми поранешниот голман на Барселона, Виктор Валдес ги договори сите детали за повеќегодишен договор со Ливерпул. Тој, со сигурност, ќе стане нов член на „црвените“ следниот месец за кога се закажани медицинските прегледи со оглед на тоа што искусниот голман се опоравува од тешката повреда на лигаментите на коленото, добиена на крајот на март. Валдес во Барселона беше полни 19 години. Се спомнуваше претходно дека кариерата ќе ја продолжи во француски Монако, но се пропадна поради повреда на мечот со Селта. Првиот голман на Ливерпул, Белгиецот Симон Минјоле на овој начин добива жестока конкуренција за место меѓу стативите на „Енфилд“.
| | веќе видена | слични

Поранешниот голман на Барселона се договори со Ливерпул. Медицинските прегледи се закажани за следниот месец кога Шпанецот ќе се опорави од тешката повреда на коленото.Островските медиуми пренесуваат дека Виктор Валдес ги договорил сите детали на повеќегодишниот договор со Ливерпул. Тој следниот месец ќе стане дел од овој тим, откога ќе ја мине стандардната процедура.Во Барселона Валдес дојде во 1995. како дете и остана на “Камп Ноу” цели 19 години. Долго се зборуваше дека кариерата ќе ја продолжи во Монако, но се пропадна откако тешко се повреди на мечот со Селтик.Првиот голман на Ливерпул, Белгиецот Симон Мињол ќе добие жестока конкуренција меѓу стативите на “Енфилд”.
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанскиот голман пред потпис со Ливерпул. Медиумите во Британија пренесуваат информации дека Валдес од октомври би можел да се приклучи на Ливерпул, но само доколку ги помине лекарските прегледи. Искусниот голман моментално е без клуб по напуштањето на Барселона и најверојатно ќе му биде конкуренција на Симон Мињоле. Виктор Валдес летово ја напушти Барселона, бидејќи му истече договорот и се наоѓаше пред потпис со Монако, но францускиот клуб се откажа од трансферот поради тешката повреда која ја имше голманот. Валдес има веќе 32 години и целата своја професионална кариера ја помина во Барселона каде освои шест титули првак на Шпанија, два Кралски купа и три титули во Лигата на Шампионите.
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што трансфер периодот заврши во понеделникот, клубовите и понатаму можат да носат нови фудбалери доколку некој од нив е слободен играч, а токму таква е ситуацијата со Виктор Валдес кој по раскинување на договорот со Барселона остана без ангажман. Шпанскиот репрезентативец оваа недела би можел да стане нов член на Ливерпул доколку ги помине лекарските прегледи. Валдес се уште се опоравува од тешката повреда на коленото, но од Ливерпул се подготвени да го почекаат, бидејќи тренерот Роџерс има потполна доверба во Симон Мињоле, но сепак сака да се засили меѓу стативите. Доколку се биде во ред, Валдес наредното лето ќе ја продолжи соработката со „црвените“ за уште една сезона.
| | веќе видена | слични
2 копии

Англискиот вицешампион Ливерпул е на прагот да донесе уште еден нов играч за новата сезона. Тимот од „Енфилд“ веќе ги договорил условите со поранешниот голман на Барселона Виктор Валдес, а играчот ќе мора да ги мине лекарските прегледи за овој трансфер да се официјализира. Валдес во моментов е без клуб по истекот на договорот со Барселона, а не го реализира трансферот во Монако. Инаку, голманот во март годинава имаше тешка повреда откако ги скина предните вкрстени лигаменти. Од таа причина менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс побарал детални прегледи. Во составот на Ливерпул има место за Валдес, а договор може да се потпише и по преодниот рок бидејќи станува збор за слободен играч. Со евентуалното доаѓање на Валдес во Ливерпул, ќе се засили конкуренцијата за голманска позиција каде сега се Симон Мињоле и Бред Џонс. Извор МИА
| | веќе видена | слични

Ливерпул ќе го привлече поранешниот голман на Барселона, Виктор Валдес во следниот месец. Ливерпул ќе почекаат уште малку, за да му дадат дополнително време на 32-годишниот голман да се опорави од тешката повреда на коленото, поради која го пропушти и Светското првенство во Бразил. Валдес е слободен агент откако неговиот договор со каталонците истече ова лето. Менаџерот на Ливерпул, Брендан Роџерс, пак сака да има уште еден голман кој ќе ја зајакне конкуренцијата и да му помогне со своето искуство на Симон Мињоле. Според англиските медиуми, Валдес ќе помине многу детални прегледи во октомври и ако тие докажат дека повредата е целосно исчезната, тој ќе потпише со Ливерпул. Последователно, Ливерпул треба да добијат и дозвола од Премиер лигата да го вклучат Валдес во проширениот состав за шампионатот.
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот македонски премиер Никола Груевски се изјаснил дека сака да побара политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, и Будимпешта ...
сите 159 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 300 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 110 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 65 | | | веќе видена

Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
сите 132 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ливерпул: Доаѓа ново големо засилување!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: