Пад на вредноста на еврото

Европските акции зајакнаа вчера, но вредноста на еврото опадна затоа што инвеститорите со внимание ја поздравија веста за постигнување договор за исплата на наредната транша за помош на Грција, што ги ублажи стравувањата од банкрот на таа презадолжена членка на еврозоната. Паневропскиот индекс акции ФТСРурофирст 300, кој ја мери просечната вредност на акциите 300 најпрофитиаблилни компании на стариот континент го заврши тргувањето во плус од 0,3 отсто на 1.107,65 поени, надополнувајќи се така на јакнење од претходната недела од дури четири отсто.
| | веќе видена | слични

Останато

До крајот на неделата ќе се знае дали СДСМ и ДУИ ќе излезат на претседателските избори со заеднички кандидат, кажа премиерот Зоран Заев по денешната средба со ...
сите 224 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 255 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 255 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 95 | | | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 156 | | | веќе видена

Грција, Словенија и Албанија се единствените три држави, од вкупно 29-те земји-членки на НАТО, кои досега го ратификуваа во националните парламенти Пристапниот ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пад на вредноста на еврото

Од:
До кого (е-маил):
Порака: