Што па Макрон се буни кога и тој се меша во италијански работи?

2 копии

Од почетокот на протестите, „Жолтите елеци” сè повеќе ја губат поддршката кај населението, а сега дури 52 проценти сметаат дека протестите треба да престанат. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мнозинството Французи веќе не ги поддржуваат протестите на движењето на „жолтите елеци” и сакаат тие да престанат, покажува истражување објавено од весникот ...
| | веќе видена | слични

Повеќето Французи стравуваат дека ова антивладино движење се врти кон екстремниот десен  радикализам.  Протестантите повикаа на одржување повеќе собири во ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Илјадници демонстранти од движењето Жолти елеци се собраа 14-та сабота по ред во центарот на Париз. Протестот се одржува под зајакнати безбедносни мерки, иако ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска го повика италијанскиот колега Серџо Матарела во официјална посета на Франција во наредните месеци, соопшти ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Европскиот парламент ја осуди употребата на „непропорционална” сила од страна на полицијата во протестите на „жолтите елеци“, во резолуција поттикната од ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 505 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 390 | | | веќе видена

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што па Макрон се буни кога и тој се меша во италијански работи?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: