Старо-ново раководство на Здружението на пензионери од Охрид и Дебрца

4 копии

Интегрален текст од сооптението на Гордана Силјановска Давкова Кандидатот за претседател на Република Македонија г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова денес ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во поглед на пензионерите ми се чини дека ветувањата не се исполнија, рече кандидатката за претседател Гордана Силјановска Давкова на средба со приватни ...
| | веќе видена | слични

Ѓорги Трпчески останува претседател на Здружението на пензионери на Охрид и Дебрца и на Извршниот одбор. По едномесечните избори на кои учествуваа околу 800 ...
| | веќе видена | слични

По едномесечните избори на кои учествуваа околу 800 делегати, членовите на Собранието за претседател на Здружението на пензионери за Охрид и Дебрца, а воедно и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кампањата за претседателските избори можеби официјално не е започната, но затоа кандидатите ги користат сите можности да им се додворуваат на гласачите. Пред ...
сите 210 | | | веќе видена

Франција е подготвена да стави вето на барањето на Велика Британија за одложување на Брегзит доколку Лондон не понуди никаков алтернативен план или, пак, со ...
сите 238 | | | веќе видена

Началникот на полицијата во Нов Зеланд, Мајк Буш изјави денеска дека напаѓачот од Красјтчрч имал намера да изврши уште еден напад. Според полицијата, Тарант ...
сите 200 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател на државата, Стево Пендаровски, денеска се сретна со граѓаните на главниот град, Скопје. На средбите со граѓаните низ ...
сите 93 | | | веќе видена

Времето денеска е сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во крајните јужни и југоисточни делови ќе има услови за појава на ...
сите 170 | | | веќе видена

Работните групи на власта и опозицијата в петок треба повторно да се состанат во нов обид да се постигне согласност околу предлог-законот за Јавното ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Старо-ново раководство на Здружението на пензионери од Охрид и Дебрца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: