Разоткриени врските на уапсениот милијардер Епстајн со претседателот на САД


3 копии

Уапсениот педофил, милијардерот Џефри Епстајн своевремено го запознал Доналд Трамп, тогашниот колега милијардер од Њујорк, со згодната словенечка манекенка ...
| | веќе видена | слични

Уапсениот педофил, Џефри Епстајн своевремено ги запознал американскиот претседател Доналд Трамп и првата дама на САД, Меланија Трамп. Џефри Епстајн ги запознал ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа не побара негова оставка Американскиот секретар за труд Александер Акоста ја брани одлуката што ја донел пред една деценија кога како федерален ...
| | веќе видена | слични

Луксузната вила на Џефри Епстајн во Њујорк била сексуално дувло каде што тој ги злоставувал неговите малолетни жртви. Во зданието се пронајдени голем број на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Апсењето на американскиот милијардер Џефри Епстин поради обвиненија за проституција и злоставување малолетни лица, ја разбранува јавноста во САД, пред се ...
| | веќе видена | слични

Прес-секретарот на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, Ејнџел Урења, соопштил дека тој ништо не знаел за грозните злосторства за кои е обвинет ...
| | веќе видена | слични

Апсењето на Џефри Епстајн загрижи многумина од неговите влијателни пријатели, бидејќи озлогласениот „црни тефтер“ и евиденцијата од летовите на приватниот ...
| | веќе видена | слични

Портпаролката на поранешниот американски претседател Бил Клинтон, соопшти дека тој „ништо не знаел“ за злосторствата на милијардерот Џефри Епстајн. ...
| | веќе видена | слични

Американскиот милијардер и регистиран сексуален напаѓач Џефри Епстајн се изјаснил денеска пред судот дека не е виновен за обвинувањата поврзани со трговијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка по осум дена молк денеска се обрати на прес конференција во Специјалното јавно обвинителство. Катица Јанева рече дека ...
сите 449 | | | веќе видена

Зијадин Села од Алијансата за Албанците објави неколку забелешки за владиниот предлог закон за Јавното обвинитeeлство. Тој истакна дека ќе се обидат да ...
сите 214 | | | веќе видена

Денеска до Собранието на Република Северна Македонија се доставува Предлог законот за Јавното обвинителство што е во интерес на реформите и правдата. Со новото ...
сите 186 | | | веќе видена

Фејсбук статус на пратеникот на СДСМ, Александар Кирацовски: Случајот „Рекет“ е олицетворение на рекет-културата којашто како лоша практика се создаде за време ...
сите 36 | | | веќе видена

Зоран Заев го легитимираше она што одамна го велам, а тоа е дека Рускоска е негов избор, и сега сака една Катица Јанева да ја замени со друга Катица Јанева, ...
сите 25 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Разоткриени врските на уапсениот милијардер Епстајн со претседателот на САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: