Ликер од чоколадо

Уште едне феноменален рецепт од нашиот верен шефн Валентина. Овој ликер можете да го пакувате во мали симпатични шишенца со необични форми и да го подарите на вашите најмили.
| | веќе видена | слични

Природата навистина знае да нè изненади и да нè воодушеви на интересен и креативен начин. Дали некогаш сте виделе домат кој изгледа како пеперутка или компир во вид на срце? Погледнете ја оваа галерија со фотографии од овошје и зеленчук кои изгледаат необично, но со сигурност ќе предизвикаат насмевка на вашето лице.
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот секретар за одбрана Џејмс Матис вели дека референдумот на 30 септември е најважното гласање во историјата на македонската нација и дека треба да ...
сите 171 | | | веќе видена

Полицаецот-убиец Енвер Тоска, иако не ги исполнувал условите да биде полицаец добил значка и пиштол по интервенција на ДУИ, и тоа во време кога министер за ...
сите 159 | | | веќе видена

Претерувањето е дел од нашиот менталитет. Па така, што би рекол мојот пријател Велија, деновиве се претера и со емитувањето изјави на познати јавни личности, ...
сите 115 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 119 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 128 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 55 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери, денеска оствари средба со членовите на Мешовитиот парламентарен комитет, кои што се во ...
сите 166 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ликер од чоколадо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: