Дознајте го значењето на бројот од вашиот дом: Шест за среќа во семејството, а зад овој се крие опасност

Можеби ви делува неверојатно, но бројот на вашата куќа може да ја предодреди вашата среќа или животот и влијанијата кои ги имате. Можеби ви делува неверојатно, но бројот на вашата куќа може да ја предодреди вашата среќа или животот и влијанијата кои ги имате.Тоа не значи дека точно укажува што ќе ви се случува, туку само ги дава можните влијанија кои ќе ги чувствувате, свесно или несвесно, а зависно од тоа како ќе се справувате и носите, така ќе ви се одвива и животот.Сепак, ако си го пронајдете бројот, можеби ќе сфатите зошто ви се случуваат некои работи во домот или како се чувствувате.За да го одредите судбинскиот број на адресата потребно е да ги соберете цифрите додека не добиете едноцифрена бројка за која ќе го најдете описот.На пример, ако живеете во зграда и во адресата имате број 25/6 = 2+5+6=13=1+3=4Број 1Овој број носи ознака на индивидуалност и оригиналност. Тие често имаат нови идеи, започнуваат нови проекти и преземаат ризици. Но, колку што е добар овој број на професионално и финансиско ...
| | веќе видена | слични

( Фото: Pixabay ) Претопувањето на работата и животот никогаш не било поочигледно од денес, кога сите сме поврзани и секогаш сме во погон. Со оглед на тоа што се возрасни во хипер-поврзан свет и што паметните телефони никогаш не им се надвор од досегот на раката, милениумците се присилени да ја редефинираат рамнотежата помеѓу работата и животот. 1. Долгорочно Милениумците не ги води мислата дека напорно ќе работат во наредните 40 години, а потоа ќе се пензионираат. Напротив, нив ги поттикнува идејата да изградат живот и кариера така што да можат да ги издржат постојаните иновации и промени што се случуваат во деловниот живот во 21 век. 2. Интегрирано (обединето) Милениумците се заинтересирани да ја користат денешната технологија за да ги интегрираат (обединат) работата и животот, наместо да ги урамнотежат. Изразот „рамнотежа помеѓу работата и животот“ подразбира дека работата е одвоена од животот, но всушност сето тоа е живот. Присилувањето на луѓето работата и животот да ги ставаат во засебни „фасцикли“ кои ...
| | веќе видена | слични

Можеби ви делува неверојатно, но бројот на вашата куќа може да ја предодреди вашата среќа или животот и влијанијата кои ги имате. Тоа не значи дека точно укажува што ќе ви се случува, туку само ги дава можните влијанија кои ќе ги чувствувате, свесно или несвесно, а зависно од тоа како ќе се справувате и носите, така ќе ви се одвива и животот. Сепак, ако си го пронајдете бројот, можеби ќе сфатите зошто ви се случуваат некои работи во домот или како се чувствувате. За да го одредите судбинскиот број на адресата потребно е да ги соберете цифрите додека не добиете едноцифрена бројка за која ќе го најдете описот. На пример, ако живеете во зграда и во адресата имате број 25/6 = 2+5+6=13=1+3=4 Број 1 Овој број носи ознака на индивидуалност и оригиналност. Тие често имаат нови идеи, започнуваат нови проекти и преземаат ризици. Но, колку што е добар овој број на професионално и финансиско поле, толку помала среќа носи во приватниот живот. Поттикнува осаменост, критичност, неодлучност. Потребно е куќата да ја уредите ...
| | веќе видена | слични

Останато

* РУСКОВСКА: Во понеделник очекувам вештачењето на телефонот на Катица да биде готово Јавнотото обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во ...
сите 116 | | | веќе видена

Извори од СЈО за КОД велат дека најмалку два пати Бојан Јовановски ја посетил Катица Јанева во нејзината канцеларија во СЈО.Снимките предадени во ...
сите 396 | | | веќе видена

Рожер Федерер на болен начин го загуби неделното финале со Новак Ѓоковиќ на Вимблдон, но од друга страна пак, импресионираше со тенисот кој го прикажа во ...
сите 250 | | | веќе видена

Британскиот министер за надворешни работи, Џереми Хант, денеска изјави дека инцидентот со нафтениот танкер во Ормускиот проток може да биде знак дека Иран ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дознајте го значењето на бројот од вашиот дом: Шест за среќа во семејството, а зад овој се крие опасност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: