Овие кучиња возат автомобил подобро од вашата баба (видео)


Во Оукленд, Нов Зеланд, по долга обука и положени тестови – конечно успеаја! Сега и кучињата можат да возат автомобили. Сето ова е дел од акцијата за нивно вдомување и прифаќање во семејства.На видеово се’ убаво се гледа. Кучињата без инцидент ја поминале патеката, со шепите ги менуваат брзините, управуваат со воланот, кочат, па дури и се паркирале…Сепак, оние што тврдат дека со ова се покажува дека кучињата може да прават се’ како и човекот, малку претерале. Но, шегата дека тие подобро возат од вашата баба – изгледа вистинита и точна.Како и да е, вреди де се погледа ова видео, со возачот Портер.
| | веќе видена | слични

Во рамки на проектот „Тајниот живот на кучињата“ снимено е и видео кое прикажува германски овчар кој пие вода. На оваа видео снимка може конечно да ја сфатите таа „неверојатна техника“ со која се служат кучињата додека пијат вода.
| | веќе видена | слични

Веруваме дека одсекогаш сте се прашувале како кучињата пијат вода.Некои можеби и го набљудувале движењето на јазикот на својот миленик за да ја откријат вистната.Наместо вас, стручњаците во рамките на проектот „Тајниот живот на кучињата“ снимиле успорен дел од експериментално видео кое прикажува како германски овчар пие вода.Со ова видео снимка ќе можете конечно да ја сфатите таа „неверојатна техника“ со која се служат кучињата додека пијат вода.
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 76 | | | веќе видена

Шефот на пратеничката група на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) Авдулах Хоти смета дека дијалогот со Србија можат да го водат единствено претставителни и ...
сите 159 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Во Македонија за неколку дена пристигнуваат две слоници. Војо Иванов зоо неговател вели дека станува збор за две слоници, едната има 40, другата 50 години, ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овие кучиња возат автомобил подобро од вашата баба (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: