Ако сте родени во овој хороскопски знак играјте игри на среќа

Постојат знаци на кои им во животот повеќе од останатиоте и кои имаат поголеми шанси да станат богати. Без разлика дали сте меѓу нив, видете што велат астролозите!Ако сте родени под Хороскопски знак Близнаци можете да се сметате за среќни, бидејќи претставниците на овој знак имаат најголема шанса да се збогатат, пишува "Daily Mail", повикувајќи се на резултатите од неодамнешното британско истражување.Истражувајќи ја внимателно листата на 1000-та најбогати луѓе во Велика Британија во моментов, аналитичарите открија дека во неа преовладуваат Близнаците – околу 9,9%. Истакнати претставници на овој знак се сер Пол Макартни, сер Том Џонс и Џејми Оливер, кои се родени во периодот меѓу 21 мај и 21 јуни.Близнаците поседуваат способност брзо да се приспособуваат на нови ситуации и промени, тие поседуваат увид, остар ум и тактичност. Тоа се квалитетите кои придонесуваат за нивната финансиска стабилност и успешна професионална реализација.Второ место на листата на оние кои имаат најголеми шанси да се збогатат е Јарец ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Жена ОвенТаа има одличен карактер и сака сѐ што е чисто, јасно и прецизно. Брзо и активно реагира на сѐ што се случува околу неа. Вообичаено повеќе значење ѝ придава на акцијата, отколку на размислувањето. Грижите ја обземаат само моментално и не оставаат некои длабоки траги во неа. Не се обесхрабрува лесно, ниту ја обзема песимизам, има самодоверба, храбра е и е во состојба да оди чекор по чекор за да ги оствари своите животни цели. Презема и одредени ризици за да не залута во лавиринтот на неодлучност. Нејзиниот ентузијазам и динамичност се доволен двигател да ги преброди сите тешкотии во животот. Честопати презема иницијатива и кога ќе се најде во дилема, сепак бргу донесува одлука.Жената која е во хороскоп овен не поднесува компликувани ситуации и не ги сака луѓето што наоѓаат задоволство во конфузни приказни и случки. Се однесува ноншалантно и директно, а со своите импулсивни реакции, понекогаш се случува некого грубо да повреди, иако немала таква намера. Нејзиниот карактер има големо влијание и во ...
| | веќе видена | слични

Водолија Златен знак кој често пати е потценуван, бидејќи не е разберен правилно. Водолиите се многу борбени и силни луѓе, но никогаш не би игнорирале некој во името на сопствениот успех. Тие се неверојатно добродушни луѓе кои им даваат пат на сите и помагаат со што можат. Во семејството тие се моторот, кој движи сè и го одржува балансот. Тие можат да прават стотици нешта без да се жалат, па дури и многу да им тежи. За тоа сетете сесекогаш да им помагате, дури и кога велат дека немаат потреба. Водолиите се многу вистински луѓе кои се извинуваат, дури и кога немаат вина, само и само да има мир. Вистинските претставници на овој знак можат да помогнат и на непознат додека да почувствуваат во своето срце дека тоа е нивната кауза. Тие имаат неверојатен поглед кон сите луѓе кои немаат непријатели, а ако некој не ги сака, тоа е затоа што не ги разбира. Водолиите се луѓе со многу силен карактер, кога страдаат се трудат никој да не разбира и со сè се справуваат сами. Чувари на домашното огниште, добри и чесни колеги, ...
| | веќе видена | слични

Овен Овенот има потреба од страст, возбуда. Тие бараат личност која ќе може да се носи со нивниот авантуристички дух и која нема да се плаши од нивната дива страна. Тие сакаат искрена личност која ќе им каже кога грешат и која ќе може да го истрпи нивниот недостаток на трпение и понекогаш луд карактер. Бик Биковите имаат потреба од постојаност. Тие бараат личност која ќе ги држи во рака и која ќе заспие и ќе се разбуди со нив. Тие копнеат по личност која ќе го препознае нивниот труд и напори и која е храбра, со цврсти рамења и силни раце. Тие бараат личност која ќе ги одбрани од сите и која ќе ги фати во прегратки кога и да паднат. Близнаци Близнаците бараат смеа и хумор, некој кој нема да им дозволи да спијат навечер бидејќи животот е убав и не вреди да се помине во спиење. Тие бараат личност која ќе ги слуша додека зборуваат и која ќе ги следи кога и да посакаат да се забавуваат. Истовремено, бараат и личност која ќе ги разведри кога се тажни и која секогаш ќе прави напор тие да се насмеани. Рак Раковите ...
| | веќе видена | слични

Проверете за кои професии и работни активности планетите ве советуваат да ги одбегнувате за да имате исполнет живот. ОВЕН Треба да го избегнувате сето она што е мирно, пасивно, без секојдневни предизвици. Таму каде нема акција, за Овните нема ни живот. Доколку пробате работа или хоби поради некој друг или затоа што некој ви кажал, а притоа сами да не го сакате тоа, успехот сигурно ќе ве заобиколи. БИК Брзината е нешто со што Биковите тешко се носат. Сите работи кои се возбудливи и кои треба да се завршат во најбрз рок, нив можат да ги донесат до лудило. Ако не постои гаранција дека после завршената работа нешто ќе добијат, Биковите ја губат секоја мотивација за работа. БЛИЗНАЦИ Долготрајните работи и активности каде е потребна темелност, ќе ја убие желбата за работа кај Близнаците. Се` што е од маратонски карактер или наизглед е малку интересно на нив нема да им одговара. Ќе ги уништи било каква активност каде не можат да комуницираат. РАК Активностите кои се чисто механички, како и оние со кои не може да се ...
| | веќе видена | слични

Овен Не сакаат да собираат пари на куп, туку повеќе сакаат секогаш да вложуваат, а не бегаат од ризичните инвестиции кои некогаш им се исплаќаат, а некогаш не. Импулсивни и темпераменти не се занимаваат со размислување за иднината, па и нивниот однос кон парите е таков. Бик Како сите земјени знаци и Биковите се на глас како штедливи и претпазливи со парите. Сепак, луѓето родени во овој знак не се скржави и секогаш ќе ги потрошат со задоволство парите на убава храна, пијалок или уредување на домот, со тоа приказната за нивната штедливост обично не држи вода. Сакаат да собираат пари и работи. Близнаци Близнаците живеат од момент до момент, што е видливо и по нивниот однос кон парите. Невнимателни се и не сакаат да штедат, па често се во долгови, од кои се извлекуваат со барање позајмици или кредити. Рак Овие луѓе се многу внимателни со парите и од мали нозе се штедливи и промислени. Сакаат да „калапат“ пари и не се склони кон расипничко однесување, но не се скржави, па секогаш со задоволство им позајмуваат ...
| | веќе видена | слични

Нивната планета Нептун е поврзана со сништата и визиите. Овие луѓе имаат голема верба и надеж, ги изразуваат чувствата и добро ги чувствуваат вибрациите на другите луѓе. Секако во прашање се – Рибите! Тие живеат во свет создаден од сништата. Се разликуваат од другите луѓе по жива мечта, креативност, интуиција и визионерски дух, а често поседуваат некои ретки способности и таленти. Покрај Ракот и Шкорпијата, Рибите се исто така воден знак. Во астрологијата, водата е елемент на чувства. На тој начин, имаат способност да видат невидливи работи кои покажуваат состојба на работите пред да се случат. Како Близнаците, Девиците и Стрелците, Рибите имаат променлив карактер, што значи дека лесно може да ги импресионирате. Со рибите владее Нептун – планета која е поврзана со тајни и мистерии. Рибите како последен знак на Зодијакот сакаат да ги сочуваат скапоцените остатоци од претходниот циклус за непознатата иднина која ги очекува. Со едната нога во сегашноста, а со другата во иднината, често имаат визија што би ...
| | веќе видена | слични

Понекогаш ни е чудно како некои двајца можат да се заедно, башка и многу вљубени и среќни… Но, ништо не е случајно. Иако во астрологијата понекогаш можеме некои знаци да протолкуваме погрешно, сепак, умее и да помогне. Доколку се восхитувате на некои вљубени двојки кај кои страста е како и првиот ден проверете да не се меѓу овие комбинации… Терезија и Скорпија Терезиите и Скорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. терезиите уживаат кога се посакувани, а Скорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Терезиите се советници, а Скорпиите уживаат во тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емотивност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како ...
| | веќе видена | слични

Хороскоп за 38та недела : Кога станува збор за кавга, секој знак за хороскоп има некои од неговите начини за силен израз на незадоволство. Кој е драматичен, а кој тивок? Кој кога ќе се налути, можат да летаат пердуви?!? Овен Kако претставник на огнените знакови, Овните имаат многу краток фитил. Во состојба е да се налути и за најмала ситница, а секоја навреда ја доживува како напад на сопственото его. Бик Бикот е земјен знак и тоа го прави многу трпелив. Некој би помислил дека е толку толерантен што многу лесно можете да му се качете на глава, но внимавајте секогаш не е баш така. Близнаци Како воздушен знак, Близнаците се крајно интелигентни и хиперактивни. Ако е навистина непријатна ситуација, тој ќе му се обрати на противникот со избирање на вистинските зборови во желбата да го совлада. Рак Ракот генерално не ги троши своите нерви, од друга страна и ништо не може да предизвика паника во него, тој се грижи и размислува која била причината за неговата нервоза, а ретко има изливи на бес. Лав Како и другите ...
| | веќе видена | слични

Вага и Шкорпија 6 комбинации во хороскопот кој создаваат најубави љубовни приказни Вагите и Шкорпиите се одлични пријатели, но и партнери во љубовта. Вагите уживаат кога се посакувани, а Шкорпиите се опседнуваат со оние кои ги сакаат. Вагите се советници, а Шкорпиите го уживаат тоа. Заедно, тие креираат убава комбинација која ги задоволува потребите на двете страни. Таквата комбинација не настанува од прва, туку на почетокот постои негодување поради различните карактери. Сепак, кога тие ќе поминат повеќе време заедно, комбинацијата е одлична. Тие создаваат поврзаност меѓу себе каква што немаат со никој друг. Риби и Рак Познати по својата огромна емоционалност и интуитивна природа, Раковите и Рибите се разбираат меѓу себе како никој друг. Заедно, тие се губат во својот свет на идеализирање и заеднички ја создаваат својата среќа, далеку од другите. Поврзаноста меѓу нив се забележува секогаш. Тие се одлични заедно бидејќи создаваат баланс. Ракот чувствува многу и е приземјен, додека пак Рибите се креативни и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бизнисменот Орце Камчев денеска сведочи во Кривичниот суд во Скопје како сведок на Обвинителството за случајот „Рекет“, во кој се обвинети поранешната ...
сите 415 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице бидејќи постои основано сомнение дека ...
сите 136 | | | веќе видена

Екс министерката Гордана Јанкуловска и поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков се само дел од поранешните функционери кои пред судот во Стразбур се ...
сите 396 | | | веќе видена

Факт е дека ВМРО-ДПМНЕ има неподмирен долг од 400 илјади евра за претседателската кампања на Гордана Силјановска и затворена сметка од која долгот не може да ...
сите 67 | | | веќе видена

Скот Барнс е човекот поради кого лицето на Џенифер Лопез секогаш изгледа совршено. Тој со години е нејзин шминкер, а своите совети ги споделил и со пошироката ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ако сте родени во овој хороскопски знак играјте игри на среќа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: