Растенија против лузни и брчки

Ако некој слушне дека треба да лежи со лице намачкано со плацента од овца, ќе се згрози, но практиката покажува дека мажите и жените се подготвени да одат далеку во својата желба да се подмладат... Една од најпопуларната процедура за подмладување во целиот свет е онаа со овча плацента. Методот за "затегнување на брчките" стана опсесија за познатите личности, пример Викторија Бекам. Дизајнерката сподели дека плацентата ја прави кожата мазна и без брчки. Клиниките кои ја нудат оваа услуга се распространети во целиот свет. Главната акција на плацентата е ексфолијација на мртвите клетки. Маската се става на кожата и се справува со инфрацрвена светлина, што го забрзува производството на колаген. Смесата која се нанесува на лицето, содржи само матични клетки во комбинација со хијалуронска киселина која ја хидрира кожата. Постапката е целосно безболна. Факт е дека плацентата и папочната врвца на цицачите содржат матични клетки, кои имаат способност да го регенерираат секој тип клетки во телото. На овој начин ...
| | веќе видена | слични

Трендот на користење на овча плацента за разубавување на кожата на лицето започна на дерматолошката клиника на доктор Harold Lenser во Лос Анџелес, каде што одат познатите ѕвезди како Опра Винфри, Викторија Бекам и Ким Кардашијан. Истражувањата покажуваат дека плацентата и папочната врска од цицачите содржат матични клетки кои имаат способност да ги поправат сите типови на клетки во организмот. Токму затоа плацентата е одлична за сите видови на третмани за убавина кои имаа за цел да ја подмладат кожата и ги покријат брчите. Препаратите кои во својот состав имаат О-плацента односно најхранлив и најмоќен облик на екстракт од овча плацента ги ревитализираат клетките на кожата при што тие го зголемуваат производството на колаген, протеини и еластин на ист начин како кај младата кожа. Третманот со плацента се одвива во неколку фази и тоа прво кожата се поминува со специјални лосиони, потоа и се прави микродермабразија при што се отстрануваат тенки слоеви од кожата и мртви клетки. Откако ќе се завршат овие фази ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лисиците врзани на рацете од медиумите ги сокри со документи. Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески на судењето за уривањето на „Космос“ со ...
сите 235 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е првата партија во Европа со почесен претседател – криминалец во бегство, Мицкоски да одговори за средбата со Груевски и посетите на Белград и ...
сите 237 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 295 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп денеска нагласи дека нема никакви разногласија помеѓу вработените во неговата Администрација. – Во Белата куќа работите ...
сите 61 | | | веќе видена

Од иницијативата „Македонија бојкотира“ вечерва се упатија кон домот на поранешната министерка за култура, Елизабета Канчевска Милевска, но полицијата не им ...
сите 75 | | | веќе видена

Намалувањето на загадувањето на воздухот од в година ќе биде стратешки приоритет на Владата. „На седницата што се одржа вчера беше разгледан и усвоен предлог ...
сите 232 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Растенија против лузни и брчки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: