Овации за „Животот е прекрасен“ на МНТ на фестивалот МИТЕМ во Будимпешта


Изведбата на „Животот е прекрасен“ на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал МИТЕМ, предизвика големи овации кај унгарската публика. Претставата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Изведбата на претставата на „Животот е прекрасен“ на Македонскиот народен театар синоќа на четвртото издание на меѓународниот театарски фестивал „Митем“ во ...
| | веќе видена | слични

Вчеравечер во Националниот театар во Будимпештаво чија организација е престижниот меѓународен театарски фестивал МИТЕМ, било чест и гордост да се биде дел од ...
| | веќе видена | слични

Од МНТ информираат дека после средбата со публиката и критиката на тркалезната маса, претставата која е во режија на Александар Морфов, била оценета како висок ...
| | веќе видена | слични
3 копии

МНТ денеска ќе ја игра претставата “Животот е прекрасен” од Николај Ердман, во режија на Александар Морфов на престижниот меѓународен театарски фестивал МИТЕМ. ...
| | веќе видена | слични
19 копии
2 копии

МНТ соопшти дека со ова гостување почнува меѓународното претставување на „Животот е прекрасен“. - За МНТ ова ќе биде голем предизвик и искуство да застане рамо ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во Домот за култура „Ацо Шопов“-Штип синоќа се одржа промоција на кандидат за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ , Илчо Захариев и на советничката листа од 23 ...
сите 140 | | | веќе видена

 Човечкото тело е комплициран механизам кој е под влијание и на надворешни, и на внатрешни фактори. Многу психолози се согласни дека телото праќа сигнали кои ...
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Овации за „Животот е прекрасен“ на МНТ на фестивалот МИТЕМ во Будимпешта

Од:
До кого (е-маил):
Порака: