Жената која родила дете во 72 година одговори на прашањето кое и вас ве интересира


2 копии

Индијката Далјиндер Каур станала позната кога во 2016 година на 72 години го родила своето прво дете. Таа и нејзиниот маж тогаш нагласувале дека нивниот живот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Макрон денеска ја почна националната дебата , што ќе трае во наредните три месеци . Дебатата ја почна со 600 градоначалници и локални функционери во малото ...
сите 126 | | | веќе видена

Демократите од Конгресот во САД ја одбија поканата на претседателот Доналд Трамп да учествуваат на работен ручек во Белата куќа да преговараат за блокадата на ...
сите 117 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 108 | | | веќе видена

Грчкиот весник „То Вима“ информира дека Преспанскиот договор може да биде ратификуван во грчкиот парламент и со помалку од 151 пратеник, кои инаку му се ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жената која родила дете во 72 година одговори на прашањето кое и вас ве интересира

Од:
До кого (е-маил):
Порака: