Вашингтон најавува нови царини за Кина

5 копии

Кинеското Министерство за надворешни работи денеска предупреди дека трговската војна предводена од САД стана најголемиот „убиец на довербата” за глобалната ...
| | веќе видена | слични

Кинеското Министерство за трговија објави денеска дека поднесло нова жалба до Светската трговска организација (СТО) поради намерата на Вашингтон да наметне ...
| | веќе видена | слични

На годинешниот самит меѓу ЕУ и Кина покрај глобалните теми за безбедност, најгоре на дневниот ред се и економските релации. Притоа во фокусот е и некој кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Обвинетиот во случајот со 27 април, Игор Југ, за време на сведочењето на заменик министерот во МВР, а тогашен технички министер, Агим Нухиу, се јави да му се ...
сите 132 | | | веќе видена

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 67 | | | веќе видена

Италијанската филмска дива Клаудија Кардинале и оскаровецот Роџер Дикинс, попладнево пристигнаа во Македонија. Тие се специјални гости на Интернационалниот ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вашингтон најавува нови царини за Кина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: