Дали Охрид ќе добие пешачка зона во центарот на градот


Деканот на Архитектонскиот факултет од Скопје проф. д-р Огнен Марина заедно со вработени во охридскиот Сектор за урбанизам, Лилјана Јоноска и Билјана ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 23. април 2018 (ИНПРЕС) – Улицата „Македонија“ оваа сезона останува сообраќајница. Тендерот за изработка на режимот на сообраќај е веќе завршен, рече ...
| | веќе видена | слични

Општина Охрид, преку свои претставници од Секторот за урбанизам, е учесник на Тренинг програмата Овозможување локална демократија и холистички урбан развој ...
| | веќе видена | слични

Идејата околу евентуалното адаптирање на улицата на Кејот „Македонија“ во пешачка зона ги подели мислењата на претставниците на локалната и централната власт ...
| | веќе видена | слични

Останато

Австралиецот Брентон Тарант, кој е осомничен за напад врз две џамии во Нов Зеланд и за убиство на 50 лица, во април 2016 година престојувал во Словенија. Ова ...
сите 192 | | | веќе видена

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 227 | | | веќе видена

На средбите  тој посочи дека во земјава откако е СДСМ на власт имаме се потешко секојдневие, неправди на секој чекор и огромна неспособност на власта да донесе ...
сите 226 | | | веќе видена

Охрид, 22. март 2019 (ИНПРЕС) – Времето денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северeн правец. Максималната ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали Охрид ќе добие пешачка зона во центарот на градот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: