Оваа фотографија крие тажна вистина: Живеат на спротивните страни од улицата, а не зборуваат едни со други

Ширум светот постојат економски нееднаквости помеѓу луѓето, па така во сите делови на планетата постојат и одвоени квартови во кои живеат богати, односно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Директорот на Центарот за регионализам од Нови Сад Александар Попов изјави денеска дека Србија се однесува „спротивно на здравиот разум“ кога е во прашање ...
сите 109 | | | веќе видена

Беќир Асани, функционерот на ДУИ во јавноста познат по сканадли и контроверзи на Фејсбук ги повика Албанците на 30 септември да гласаат за НАТО и ЕУ. „Драги ...
сите 111 | | | веќе видена

Лидерот на опозицијата, Христијан Мицкоски стравува дека со најавените уставни измени, покрај менувањето на името, ќе дојде и до редефинирање на државата со ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, вчеравечер, од центарот на Виница, ги повика Виничани на 30-ти септември масовно да ја поддржат ...
сите 64 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оваа фотографија крие тажна вистина: Живеат на спротивните страни од улицата, а не зборуваат едни со други

Од:
До кого (е-маил):
Порака: