Outlook.com се приклучува на листата на пробиени познати сервиси


Веќе подолго време на корисниците на онлајн сметките им е достапна можноста да користат дво-факторска автентикација која овозможува дополнителна безбедност за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Слободно вадете ги USB уредите од компјутерот и баталете ги сите оние “Safely Remove Hardware“ совети кои беа наметнувани со години.. Microsoft конечно ...
| | веќе видена | слични

Заборавете на советите на сите технолошки експерти за тоа како е важно да користите “Safety Remove”, односно безбедно отстранување на USB стиковите и уредите ...
| | веќе видена | слични

Заборавете ги приказните на сите технолошки експерти за тоа дека од круцијална важност е да го користите “safety remove” или сигурното отстранување на USB од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ситуацијата меѓу САД и Иран продолжува да се вжештува. Договор нема на повидок. И покрај тоа, експертите се согласни: двете страни сакаат да избегнат воена ...
сите 264 | | | веќе видена

Собранието утре во рамки на 103. седница треба да ги гласа предлозите за разрешување на членови на Владата и за избор на нови министри. Пратениците ќе гласаат ...
сите 230 | | | веќе видена

САД, Велика Британија, Саудиска Арабија и Обединетите Арапски Емирати се заложија за дипломатско решение на кризата со Иран. „Го повикуваме Иран да ги прекине ...
сите 112 | | | веќе видена

Државата е во опасност кога со нејзиниот буџет директно управува аболиран криминалец како Зоран Заев, велат од опозициската ВМРО-ДПМНЕ преку соопштение.„На ...
сите 242 | | | веќе видена

Франција, Британија и Германија испратија официјално дипломатско предупредување до Иран за сериозните последици со кои ќе биде соочен Техеран доколку не се ...
сите 73 | | | веќе видена

Големо невреме со дожд и силен ветер и грмежи во моментов има во скопско Лисиче и Аеродром. Невремето се приближува кон Центар и Карпош. Според УХМР истокот и ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Outlook.com се приклучува на листата на пробиени познати сервиси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: